Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg vil dog hellere gorilllakneppe Johanne på kryds og tværs fremfor Berlusca og Zio Fester.
Smag og behag.
____________________________ [b]Now, we must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most, and that is the indifference of good men. [/b]
Men trimmer hun missen?

Jeg vil hellere til Bunga Bunga på Sardinien. Og dø som en glad mand.
Og så mistænker jeg hende for at være typen, der konsekvent laver "søstjernen".

Flere og flere bekymrende spørgsmål trænger sig på.
Men trimmer hun missen?

Jeg vil hellere til Bunga Bunga på Sardinien. Og dø som en glad mand.



Nej, det er hverken rebelsk eller rød front flower power.
____________________________ [b]Now, we must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most, and that is the indifference of good men. [/b]
Mere indhold efter annoncen
Annonce
En skam han ikke nåede at få prikken ruden ind.

Han har været en fornøjelse at følge. Særligt sidste forår var han suveræn og havde store aktier i scudettoen.
Det er sgu emotionelt med alle dem der stopper....
https://media.giphy.com/media/hrlkHUl2PQhtC/giphy-downsized-large.gif
@Borger

Hvad er søstjenernen?
Solo non mai in B. Altobelli-Baresi-Bergomi-X-Zanetti-X-Handanovic-Lautaro
Ingen tvivl om at Berlusconi blander sig for meget i trænerens arbejde, men når træneren selv fremstår i medierne, og antyder, at han ikke behøver nye spillere, så beder han sgu også selv om det. Så kan han blive ved med at benytte de samme 11 spillere kamp efter kamp og år efter år. Ikke noget med at købe nye unge spillere og langsomt spille dem ind på holdet. Nej nej vi skal skifte 7 spillere ud på én gang, for det er nemmere at spille 7 nye spillere ind på holdet på en og samme tid eller noget.

En træner skal bede om det, han mener holdet har brug for. Så må det så være op til klubejeren om, der er råd til at købe.
Grande Milan!
Ancelotti har ganske givet fået at vide fra Galliani at de synes truppen ser fin ud. Samtidig virker det idiotisk at klage over sine spillere i medierne, hvad skal de blandes ind i det for? Og sidst men ikke mindst viser Ancelotti tiltro til spillerne ved den erklæring. Det burde ikke være svært at se hvad agendaen er.
Annonce