Snak

Mere indhold efter annoncen
Synes heller ikke vi skal skilde os af med Mexes, men synes samtidig også at han er for dyr i drift. Især når man tænker på at han vil være backup, næsten lige meget hvem vi henter til forsvaret.
Forza Milan!
Hva?

Mexes er det klare førstevalg. Han mangler bare en ordentlig partner i centerforsvaret istedet for usikre Bonera og Acerbi, håbløse Zapata eller gamle Yepes.
Hmm, så skal der i hvert fald ske meget ned hans spil synes jeg. Han mangler en leder ved siden af ham, som Silva var, men ser bare ikke Ogbonna som den leder der skal hæve Mexes´ spil, i hvert fald ikke endnu. Noget skal der i hver fald ske i det forsvar, for de må alt andet end lige have en del af skylden for alle de dødboldsmål der vælter ind.
Forza Milan!
Mexes er gennemført uduelig og er ingenlunde berettet til hans monstrøse gage.

Fuck dig Lentini, fuck din kærlighed til emo-garn!
____________________________ [b]Now, we must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most, and that is the indifference of good men. [/b]
Uduelig og samtidig lave Champions Leagues bedste mål i gruppespillet hænger ikke sammen. Mexes er udemærket, når han dropper sine hjerneblødninger. Vi mangler en makker til ham.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nu skal et One Hit Wonder, ikke ligge til grund for vurderingen af Mexes som forsvarsspiller, men derudover er jeg enig, han er selvfølgelig ikke uduelig.
https://media.giphy.com/media/hrlkHUl2PQhtC/giphy-downsized-large.gif
Mexes er gennemført uduelig og er ingenlunde berettet til hans monstrøse gage.

Fuck dig Lentini, fuck din kærlighed til emo-garn


Ha ha, og godmorgen til Sheriffen.

Mexes er suverænt den bedste midtstopper vi har, det kan der ikke herske tvivl om. Man kan dog vælge at se på det som positivt, eller som at de andre vi har er endnu mere uduelige.
Kan så fortælle at Ronnie Scarface har den sygeste dame. Fuck hun er fræk.


Hun må være fra Aalborg.

Graulund er/var overvurderet.
Vincere non e importante. E l'unica cosa che conta! 90 anni di Agnelli, una storia di trionfi - Grazie Avvocato
http://www.goal.com/en/n…rossi-swoop

Goal er sgu altid værd at tjekke, hvis man vil have et godt grin. Pludselig vælter det med penge i Milan, som skal kastet ud på ekstremt dyre spillere.
Det er godt nok et rygte der også var oppe og vende fra et par uger siden, men det må siges at være ret så far-fetched! Man kan selvfølgelig håbe på at Berlu vil dupere sin unge forlovede...
https://media.giphy.com/media/hrlkHUl2PQhtC/giphy-downsized-large.gif
Annonce