Snak

Mere indhold efter annoncen
Vi ser ikke bolden i 2 kampe og taber samlet 5-1.
http://www.whoateallthepies.tv/wp-content/uploads/2012/11/15-Dejan-SAVICEVIC-Panini-Etoile-Rouge-de-BELGRADE-1991.png
men hvis der bliver hentet en ind til angrebet, mon ikke det bliver en der kan dække binhos plads måske weiss? måske et nyt ansigt til målmandsposten heller ikke ville skade, der har været tale om consigli og perin, personligt hælder jeg mest til consigli, da han har meget mere erfaring
Klædt i hvid og blå! Rossoneri!
Nu skal i ikke tude så meget - i kan sagtens have en chance mod tiki-taka facisterne. El Shawarma laver en Pippo på dem i overtiden af anden kamp.
Selvfølgelig skal vi tude. Ikke nok med at vi taber kampene, fordi en lille argentiner pludselig eksplodere, men vi skal derudover belemres med at se 2*90 minutters trillen bolden fra side til side, og gerne med 200 afleveringer i en trekant ved eget hjørneflag.

Afslutninger uden for feltet er bandlyst i Barca, og der bliver skulet ondt når Dani Alves skyder udefra og ødelægger det precious koncept med afslutninger indenfor 7m, der alle skal skydes af Messi. Et koncept man desuden selv har dikteret til at være det rigtige fodbold. Hjulmand i FCN er ihvertfald tydeligvis blevet hjernevasket!

Samtidig er man jo så hysterisk kedelige, hvor søndagsskoledrengene aldrig falder ud, siger noget interessant, andet end når sideskilningen ikke sidder rigtigt.

Det er da så gabende kedeligt, at det halve kunne være nok. Det ville have været meget mere underholdende at møde eksempelvis Real Madrid(selvom det ikke er muligt), der kører mod kassen så snart der er mulighed. Der er lidt større armbevægelser og fagter som køres i højeste tempo. Og da jeg ikke har sat næsen op efter nogen kvartfinale overhovedet, så vil jeg underholdes, og det bliver man så sandelig ikke af Barca.

Så jo, der er alt mulig grund til at stortude som milaneser.
Du har det hårdt.

Måske tårerne skyldes, at I ganske givet bliver revet rundt endnu engang. Og med sådanne ynkeligheder fra Milans fans i baghovedet, vil jeg glæde mig desto mere.

Glædelig jul.
"Det er ikke alderen, der gør det. Derimod nok: den skolede hensynsløshed, når man betragter livets realiteter, og evnen til at bære dem og i sit indre at være dem voksen."
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@Lentini

Ha ha, du er nu pessimist Sherif,


Ja, det kan jeg dårligt løbe fra.


men denne gang er den nu ganske berettiget.


Det er det altid.
____________________________ [b]Now, we must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most, and that is the indifference of good men. [/b]
Det er hårdt, hva? Skru nu ned for patos´en, det gør de(n) relevante del(e) af dit indlæg meget sværere at læse.

Det har mig bekendt været pænt med mål scoret uden for feltet i år, selvom det naturligvis er sjovere at hyperbolere sig igennem tingene når man ikke følger med selv. Man skuler desuden ondt til Alvés fordi han sjældent rammer inden for banen. Men man er ret tilfreds når Messi, Xavi, Cesc eller Adriano knalder den op i krydset, eller forsøger.

Og hvis spændende udtalelser er, at man lyver om indkøb og Mr. X og går rundt med målfoto på sin telefon i et sjældent set angreb af tabermentalitet, eller dommeren var skyld i man tabte, så tager jeg gerne kedeligt til en hvilken som helst tid.
Why dont you ask him? Because he doesnt row He doesnt ROW? No, he DOESNT row. Ah. I see what you mean.
Jeg hader dig Pharzon. Og din mor.
____________________________ [b]Now, we must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most, and that is the indifference of good men. [/b]
Bare rolig. Hører i jagter den tidligere Juve-legende MOMO - han skal nok stikke en kæp i hjulet for de legesyge bande-boldnisser.
Jeg hader dig Pharzon. Og din mor.


Hun hader også dig. Personligt er jeg for stor til den slags. Du er sgu OK, Shærif!
"Det er ikke alderen, der gør det. Derimod nok: den skolede hensynsløshed, når man betragter livets realiteter, og evnen til at bære dem og i sit indre at være dem voksen."
Annonce