Snak

Mere indhold efter annoncen
De der top 3 lister er altid en joke.

Jamen det er da en lodtrækning, sidder da altid spændt og venter på hvem vi trækker. Jeg har en rigtig stærk fornemmelse af, at vi trækker Bayern.
http://www.whoateallthepies.tv/wp-content/uploads/2012/11/15-Dejan-SAVICEVIC-Panini-Etoile-Rouge-de-BELGRADE-1991.png
Det vil være en gave!
Vincere non e importante. E l'unica cosa che conta! 90 anni di Agnelli, una storia di trionfi - Grazie Avvocato
Yeah! Bayern eller hvis Tottenham holder 1.pladsen
http://www.whoateallthepies.tv/wp-content/uploads/2012/11/15-Dejan-SAVICEVIC-Panini-Etoile-Rouge-de-BELGRADE-1991.png
Det er godt nok dejligt at se Milan spille så godt, forsvaret står sikkert, ja tankerne bliver fluks ledt tilbage til årene 2003-2005 jeg begynder virkelig at tro på vi kan gå hele vejen og endelig vinde serie a igen....

https://media.giphy.com/media/hrlkHUl2PQhtC/giphy-downsized-large.gif
Lidt ærgeligt at vi ikke fik de 3 point mod Sampdoria da det faktisk var en rigtig god kamp af holdet. Doria har vel to chancer i hele kampen og scorer på den ene mens Abbiati redder den anden.

Seedorf og Robinho har nogle gode muligheder for at score sejrsmålet.

Alle andre hold end Inter snublede. Det er utvivlsomt stadig Inter der skal holdes øje med i kampen om mesterskabet. Hvis de først kommer ind i en stime med masser af sejre (Som de altid gør i løbet af en sæson) kan de bliver uhyggelige som vi har kendt dem de senere år. Spørgsmålet er mere om vi kan svare tilbage på deres resultater. Lige nu har vi skabt en buffer i for resten af turneringen, så det er op til spillerne at vise det.

Der skal dog lige gives en stor ros til Galliani for at købe Robinho selvom mange ikke mente der var brug for ham. Han var genial i lørdags og han er helt sikkert en god erstatning for Pato.

Dinho ligner til gengæld en mand der ikke har en fremtid i Milan. Og det gør mig som sådan heller ikke noget. De seneste 3 kampe har han fået 3-4 minutter på banen. Hjemmekampen mod Brescia i næste uge kunne sagtens være en kamp hvor han fik chancen fra start. Og så må han jo levere.



Mere indhold efter annoncen
Annonce
Spot on, Sheva :)

Men jeg savner nu Pato og Pirlo må jeg indrømme :)
http://www.whoateallthepies.tv/wp-content/uploads/2012/11/15-Dejan-SAVICEVIC-Panini-Etoile-Rouge-de-BELGRADE-1991.png
At man kan savne Zombien er for mig en gåde.
____________________________ [b]Now, we must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most, and that is the indifference of good men. [/b]
Sheriffen @

Sådan er det jo, jeg har bare altid haft en forkærlighed for Gattuso og Pirlo. Ligesom at jeg stadig elsker Shevchenko, nogen ting kan man bare ikke lave om.
http://www.whoateallthepies.tv/wp-content/uploads/2012/11/15-Dejan-SAVICEVIC-Panini-Etoile-Rouge-de-BELGRADE-1991.png
Vi alle savner vel Pirlo anno 2005,06,07. Men de sidste par år har han langt fra gjort sig selv uundværlig.

Det bliver i sandhed spændene med de 3 sløve banditter (pirlo, dinho og seedorf) og deres fremtid i Milan, eller mangel på samme. Mindst en af dem forlænger nok, men hvem er ikke til at vide, optimalt ville være få at skudt Ronaldinho af i vinterpausen og Seedorf til sommer, hvor der så skal hentes en god offensiv midt ind.

Endnu bedre ville selvfølgelig være at slippe alle 3, men det tror jeg simpelthen ikke sker.
https://media.giphy.com/media/hrlkHUl2PQhtC/giphy-downsized-large.gif
I øvrigt var der i Lequipe den anden dag en rigtig interessant artikel med Maldini hvor han var blevet interviewet. Blandt andet om Gourcuffs tid i Milan.

Når man læser Maldinis forklaring på hvorfor han ikke blev kan man ikke længere være skuffet over at vi solgte ham til Bordeaux. Han kan selvfølgelig have forbedret sig på den seneste men i forhold til situationen dengang kunne han ikke blive i Milan.

Det er i øvrigt ret så sjældent at Kongen udtaler sig negativt om andre spillere så han må virkelig have trådt mange over fødderne.
Annonce