Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Det kommer vist an på om man indregner en vis ganske omtalt faktor.
https://kortlink.dk/sudv
Hvilken faktor, Geddar?
http://www.whoateallthepies.tv/wp-content/uploads/2012/11/15-Dejan-SAVICEVIC-Panini-Etoile-Rouge-de-BELGRADE-1991.png
Overhovedet ikke. Efter gårsdagens kamp er min tro til en sejr over jer ikke blevet større, men tvært imod. Vi får alt for lidt ud af kanterne, derfor er det let at dække op vores angrebs spil når alt går igennem midten. Selv med Silva ud til kampen, tror jeg ikke vi vil få noget ud af det.

Desuden så har i jo en hamrende giftig angreb, krydre det med Romas forsvar, som har flere huller end et si. Kan du se det?


Der er så bare det med at når Milan møder Roma på San Siro så har Roma de sidste 3 år været det bedste hold. Det gjorde allermest ondt i Maldinis sidste hjemmekamp.

Sidste års kamp, som jeg var nede og se, var Roma klart bedst og burde have ført 2/3-0 efter første halvleg. Desuden havde De Rossi en kæmpe chance for at udligne til sidst.


Kampen mod Roma blir jo lige efter Ranieris hoved fordi man ikke er tvunget til at skabe kampen, og derfor meget sandsynligt vil køre kontra, og der vil en mand som Menez være møgfarlig samtidig med at jeg tror Borriello vil være toptændt til kampen.


Roma har de sidste mange kampe været bedst mod Milan fordi de spiller med og tit hurtigere end Milan. Det er også det scenarie jeg forventer på lørdag.


Hvilken faktor, Geddar?


Calciopoli-sagen :-)

Prøv se nedenunder tabellen. -30 point.

Det var Gilardino, Sheva og Kaká, der var suverænt spillende.
Nåååå ja, selvfølgelig.

Jeg savner Kaká og Shevchenko! Shevchenko i hans glory days, dér var han den bedste angriber vi nogensinde har haft.
http://www.whoateallthepies.tv/wp-content/uploads/2012/11/15-Dejan-SAVICEVIC-Panini-Etoile-Rouge-de-BELGRADE-1991.png
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ja Sheva er en legende.

Han er til dato den eneste angriber der har forstået Pirlos afleveringer i dybden.

Der er nogen der har glemt at fortælle Pirlo at han blev solgt til Chelsea i 2006 for han lægger stadig den ene lange bold efter den anden som er ubrugelig. Igår gav hans aflevering nummer 15 i dybden dog en assist til Zlatan.
MILANMILAN: 28*3+4=88.

Hvad er problemmet? Det var jo sæsonen hvor i startede med minus point.
De blev fratrukket -30. Mener ikke de startede med -30.

Edit: Først sæsonen efter startede de med -8 point.
Daje!
UPS glemte at læse side 313, hvor nogle havde givet ham forklaringen.

LA MIR: Okay(: Resultatet er vel det samme
Beklager drenge! Når man sidder på jobbet, har man sine tanker alle andre steder :D

Den tager jeg på min kappe.
http://www.whoateallthepies.tv/wp-content/uploads/2012/11/15-Dejan-SAVICEVIC-Panini-Etoile-Rouge-de-BELGRADE-1991.png
Annonce