Snak

Mere indhold efter annoncen
Ikke noget prangende køb, men jeg ser ham ikke som værre end eksempelvis Criscito. Italieneren er for dyr, for spinkel og koster ofte mål for Genoa. Alt i alt en ganske overvurderet spiller, som har fået et "navn" fordi den italienske talentmasse er historisk ringe pt.

Ziegler til 3 mio økonomien taget i betragtning kan jeg godt leve med, selvom der er mere schweizisk Oscar Wendt end stjernestøv over ham.
Hellere Ziegler end Criscito.

Der er noget mere saft og kraft i Ziegler, hvorimod Criscito har samme statur som en knægt der lige er blevet konfirmeret.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Jeg troede, at Abbiati var skadet, men nu sidder han på bænken i aften. Kan se, at han ikke trænede med resten af holdet i går. Hvem hulen er egentlig 4. keeper, hvis en sådan skulle blive nødvendig at få i kamp?
I er så søde allesammen
Det må vel være én reserve fra primavera :)

Abbiati skal være klar, han har altså været rigtig god i år.
http://www.whoateallthepies.tv/wp-content/uploads/2012/11/15-Dejan-SAVICEVIC-Panini-Etoile-Rouge-de-BELGRADE-1991.png
De Fabio er 4. keeper. Han stod for Primavera igår men har tit været udtaget som til truppen når en af keeperne har været skadet. Mon ikke bare man satser på at Roma ik bliver skadet.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Mål af Merkel.

Det burde dog aldrig have stået da Ibra laver et lille frispark. Robinho var måske også lige på den forkerte side.
Hvem er ham Merkel?
"Vi er bare ikke bedre"
En ung tysk/kazakh som Milan hentede da han var 15. Er 18 år nu og er hentet op i førsteholdstruppen efter en god sidste sæson for Primavera. Han gjorde samtidig en god figur i sommerens træningskampe.
Der deutsche Bundeskanzler!
Ja han ser sgu spændende ud ham Merkel. Sæt bare ham foran Seedorf i køen Allegri.


Det er iøvrigt lækkert at se, at Ibra og Fat Antonio allerede ser ud til at kunne finde hinanden i blinde.
Annonce