Robinho lader til at være manden der spolerer nattesøvnen.
Det er virkelig en skam at bænken er så tynd. Boateng ser færdig ud. Det kan blive udslagsgivende i den sidste ende. Ligeledes, desværre, hvis vi skulle være så heldige at ryge i forlænget.
Milan, Roma ude, Inter snart ude... Sheisse 04 og B.Monaco går videre. Maridt år for italiensk fodbold. Juve ryger ud til Lech poznan, Palermo og Samp kikser ligeså stort.
Måske godt for Italiens fodbold, det kan måske være et wake up call for dem.
Egentlig en mærkelig måde at ryge ud på. For over 2 kampe var de sådan set ikke bedre end os. De scorede så på deres chance på San Siro og det var desværre nok. Robinho brænder på frit mål og så er det bare skæbnen.
Idag var vi klart bedst i alt andet end at afslutte.
Havde bolden 58% af spillet. 16 afslutninger mod deres 7. Men når vi ikke kan score på selv de største chancer er det farvel.
Det er dog positivt at med et så amputeret midtbane at vi kan tage til England og dominere som vi gør. Også positivt at vi trods alt får et enkelt koefficient point som måske kan redde en seedning næste år.
Og så må man håbe at Nesta ikke også får hjernerystelse efter Crouchs albuer. Det er mig en gåde at man ser igennem fingre med det idag. Men sådan er der så meget.
Måske godt for Italiens fodbold, det kan måske være et wake up call for dem
Måske ja, men så længe at mange italienske klubber nedprioriterer EL så vil i stadig miste koefficientpoints på den konto. Det er undertegnede lidt uforståeligt at klubberne ikke selv kan se at de skyder sig selv i foden på den måde.
Måske ja, men så længe at mange italienske klubber nedprioriterer EL så vil i stadig miste koefficientpoints på den konto. Det er undertegnede lidt uforståeligt at klubberne ikke selv kan se at de skyder sig selv i foden på den måde.