Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg er også helt enig med Nesta.

Hvad angår overfaldet på Torino-spillerne, kan det ikke komme som nogen overraskelse. Der er jo tale om Toro-fans.
Vincere non e importante. E l'unica cosa che conta! 90 anni di Agnelli, una storia di trionfi - Grazie Avvocato
Hehe, alt er muligt i Italien. Synes bare det er for sygt, fordi det er i privaten og de prøver at holde en hyggelig aften omkring en glædelig begivenhed. Det der generer mig mest er at de gør det mens familierne også er tilstede.

Sad lige i drømmeland, og tænkte på Dinhos finte hvor han lige vipper den rundt på foden, mens Marco Rossi stod med shortsene nede om anklerne. Klasse finte! At indlægget derefter var fuldstændig ubrugeligt er ligegyldigt.
AC Milan Campioni D\'Italia 2011. Forza Rossoneri!
Forventet opstilling imorgen til braget i Torino:

Milan: Dida; Abate, Nesta, Silva, Antonini; Gattuso, Pirlo, Ambrosini; Beckham, Borriello og Ronaldinho.

Juventus: Manninger; Grygera, Cannavaro, Chiellini, Grosso; Salihamidzic, Melo, Poulsen, Marchisio; Diego; Amauri.

Det bliver det rene "slaughter" imorgen på den centrale midt med Melo og Poulsen vs Rino og Ambro. Jeg tror sgu der bliver savet igennem, ja tak! Det giver ihvertfald noget intensitet. Jeg kan ærgre mig noget over at Pato ikke er med, fordi ham overfor Grosso kunne være en stor mulighed da hurtigheden ikke lige er spidskompetencen for Grosso. Samtidig er jeg spændt på om det bliver den opstilling som Gazzettaen tror, fordi jeg har fået noget ind i mit hoved om at Del Piero starter inde. Desuden er jeg næsten 100 på at det ikk bliver nogen taktisk affære da vi ikke kan finde ud af andet end "all out attack". Jeg elsker sgu vores nye spillestil med hunger efter at angribe hele tiden, hvor man samtidig skider lidt på defensiven for at spille så offensivt.

Jeg tror at hvis vi får brugt transfervinduerne fornuftigt de næste par somre kan vi blive rigtig interessante at følge med Leos spillestil in mente.

Edit: Jeg så min tredje Unitedkamp i træk idag, og jeg må siges at være alt andet end imponeret for tredje gang i træk. Idéfattigt og uden vilje! De må gerne stramme sig lidt an når vi når til februar, fordi vores smalle hold kan sgu ikke spille på to heste. Og lige nu vil jeg sige vi har en stor chance for at slå dem.
AC Milan Campioni D\'Italia 2011. Forza Rossoneri!
og samtidig kan Juve ikke holde tæt for tiden, så forhåbentlig bliver det en målrig affære. Jeg tror sgu jeg kigger med under alle omstændigheder. I skal bare bruge Bayern som eksempel ;-)

I kan vel lige overkomme at smide United ud og så bare selv ryge ud i kvart´en :-)

\"He walked in like he owned the place. Which suggested he probably did.\" - Jack Slate
Det irriterer mig lidt at Inter ikke tabte point i dag, til et faktisk udmærket spillende Siena hold til tider.. :( Men skide være med det, sådan nogle kampe har vi også haft, og godt kæmpet til sidste af vores ærkerivaler.

Mht, kampen i morgen, kommer vi til kampen fyldt med selvtillid, og vi har helt sikkert vores chancer.. Ærgeligt at Zambrotta og Pato ikke er med, men det gik jo over alt forventning mod Genoa, så jeg tror på sejr mod Juventus!
Glæder mig som et lille barn til at se kampen i morgen :)
http://www.whoateallthepies.tv/wp-content/uploads/2012/11/15-Dejan-SAVICEVIC-Panini-Etoile-Rouge-de-BELGRADE-1991.png
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jajaja!

Lidt heldigt, men synes også det var begyndt at ligne noget, efter en sløv start.

Nesta FTW!
[i]Was speaking to this 13 year old girl on facebook when she said to me \"I am an undercover cop\" I thought wow... a job like that at her age! [/i]
Super! Lidt sjovt at Poulsen lige bagefter trækker et gult kort desuden. Men godt at se Nesta også kan offensivt i hvert fald.
Hehe, utrolig han valgte og tage den på Pirlo istedet for Gattuso. Fremragende at se de 2 overfor hinanden igen..

Hvad angår målet, det er jo ikke for sjovt melo er kåret til årets skraldespand i italien. hehe
[i]Was speaking to this 13 year old girl on facebook when she said to me \"I am an undercover cop\" I thought wow... a job like that at her age! [/i]
Ja med fighten mellem Rhino og Poulsen burde det da være det mest plausible at han havde taget den på Rhino i stedet. Men det kan selvfølgelig være den anden kommer på et tidspunkt.
Skulle virkelig ikke undre mig
[i]Was speaking to this 13 year old girl on facebook when she said to me \"I am an undercover cop\" I thought wow... a job like that at her age! [/i]
Annonce