Selv før de nye ejere var de svære at forhandle med. De har aldrig set sig selv som en sælgende klub. Og de var også forholdsvist rolige hvis der kom pres fra spilleren selv.
Jeps - enig. De lod sig ihvertfald ikke påvirke af Chelseas interesse i John Stones. Problemet for Everton at de vandt den kamp, har väret en ringe säson for selvsamme John Stones. Der skal man som ledelse virkelig tage en velovervejet beslutning.
Du har dog grundlæggende i at Lukakus egne ambitioner og ulækre Raiola kan lægge et pres for et salg. Men her skal klubben nok være bevidste om at der faktisk er en rimelig sandsynlighed for et bud omkring de halve milliard. Det er ganske enkelt blevet tosset på angribermarkedet.
Enig igen. Milan har lige köbt en angriber for 10mio€ der har én god säson i Serie B som sit bedste.
En anden ting er så, at hvis det er Lukakus ambitioner der lokker ham til et skifte, så er Milan, med al respekt, langt nede på prioriteringslisten.
HVAD??? Hvad mener du med det? Forventer en lang og grundläggende analyse over et så fjernt argument?