Snak

Mere indhold efter annoncen
Det nye CL-format gældende fra 2018/19 gør, at Milan (læs kineserne) fra 2017/18 bør gå all in på top4. Større chance for at komme i det fine selskab har aldrig eksisteret.
Rygterne siger, at Napoli smider 28 mil Euro på bordet for Maksimovic. Det kan betyde, at Koulibaly måske er på vej til Chelsea alligevel? Chelsea bød jo som bekendt 45 mil. Euro for Napoli "muren". Vi kan jo kun håbe på, at denne handel bliver til virkelighed, da Napoli vil blive svækket gevaldigt. Kunne være fedt, hvis Napoli stillede op uden Koulibaly mod Milan i weekenden. Så har vi chance for at vinde kampen.
Grande Milan!
Ved ikke med jer andre, men det smerter mit milan hjerte lidt at inter er tæt på gabigol og joao Mario mens vores vægtklasse hedder Lapadula og José Sosa
Gabigol er spændende, men jeg ser ikke noget særligt i Joao Mario og slet ikke til den nævnte pris.
Foggy, inkluderer det nye format ikke også et par wild cards til store, historiske klubber? Det synes jeg at have læst et sted. I så fald kan Milan og Liverpool mfl. vel være en anelse roligere.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Enig Fogh.
Fantastisk for serie a og os på sigt. Det vil også gøre serie a mere spændende for udenlandske investorer at spytte penge i.

Fra et dansk synspunkt er det skidt, men personligt er jeg nu glad for udviklingen CL er sjovest med store hold!
Gabigol er spændende, men jeg ser ikke noget særligt i Joao Mario og slet ikke til den nævnte pris.


Helt enig.

Især til den vanvittige pris, som portugiseren kommer til at koste.

Fra et dansk synspunkt er det skidt, men personligt er jeg nu glad for udviklingen CL er sjovest med store hold!


Det er vel sjovest med de bedste hold som har fortjent at være med? Hvortil Milan (og Inter, for den sags skyld) ikke hører til.
La prende Vecino.
OC selvfølgelig skal man spille sig til det. Og nej Milan har ikke været gode nok. Når det er sagt så er top 4 lettere end top 3...
Gabriel ville jeg gerne have haft, da Montella blev udnævnt som træner. Han passer som fod i hose til det Montella gerne vil.

Men ellers så har jeg det fint med Inter viser lidt tænder på markedet. Det er kun godt at der sker lidt spændende udenfor Englands grænser også. Med de tilføjelser skal de så også kunne konkurrere fuldbyrdet med både Roma og Napoli.

Hvis Napoli, og det er et stort hvis, skulle miste Koulibaly anser jeg dem som væsentligt svækket uagtet Maksimovic er en god spiller. Fordi det handler ligeså meget om at de har revet store dele ud af rygraden på holdet med afgange af Higuain og Koulibaly. Det plejer ikke gå ustraffet hen.
Er Poli skadet? Han er ikke inkluderet i truppen til kampen mod Napoli.

Og ja, jeg sidder og håber på at han er udeladt af truppen pga snarligt skifte.
Annonce