Snak

Mere indhold efter annoncen
....
moderator
Han synes sikkert selv det er hylende morsomt.
https://kortlink.dk/sudv
Imponerende bøvet.
Tror bestemt også at Montella og Niang har været i totterne på hinanden over et længere stykke tid. De går jo op og ned af hinanden hver dag, så mon ikke Montella og Niang har haft en snak eller to på det seneste!
Men når det er sagt, så får Milan stadig sidste ord omkring et salg af niang - med den købsoption watford har fået.
Så lad os nu se til sommer hvad der sker. Kan vi få små 20 mio euro er det da værd at overveje.
Hvordan er det lige at Milan har sidste ord når Watford har en mulighed for at aflevere 18mio på bordet? Der er jo en grund til optionen indføres i lejekontrakten.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det har man givetvis, og det lader også til at Niangs ego er kommet lidt i vejen. Det er dog stadig en kedelig udvikling for et ellers stort talent. Jeg er spændt på hvordan Dølle tackler San Siro. Mental styrke og Dølle er ikke just to ting man normalt forbinder. Det er selvfølgelig muligt at han, som i Everton, får en kort opblomstring i nye omgivelser, samt at den lidt mindre fysiske tilgang passer ham. Han er sandt for dyden ikke en arbejdshest, hvilket antageligvis også er grunden til at Koeman ser ham som værende i overskud. Han kan dog give Milan nogle tiltrængte finurligheder.
"Han synes sikkert selv det er hylende morsomt."

Hvem siger det skulle være morsomt? Niang har som beskrevet bedt om at få hans kontrakt lavet om. 8 mål fremfor 10 er der nu aftalt.
Grande Milan!
Ja, skrevet af Di Marzio på et løst medie, så det må jo være sandheden. Han sad jo på skødet af Niang, da der blev signeret. Jeg gad godt se Arsenals mandskab, hvis han havde ret i bare 10% af sine udmeldinger.
Hey Great Milan, du havde sikkert for travlt i går med at udvise overskud, men du glemte altså at svare mig på mit spørgsmål:

Hvordan vil udlejningen af Niang til Watford "virkelig gavne Milan"?
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Annonce