Det bør du vide Rossoneri, du har jo altid haft et godt øje til Niang.
Jeg ser at du ikke ved hvad ordet "evighedstalent" dækker over. Det forklarer jo en del.
Du har evig altid rost ham for hans spil. Da han så ikke slog til, gav du Montella skylden for, at han brugte ham forkert på banen.
Forkert - jeg har ikke altid rost ham for hans spil. Jeg har påpeget hans åbenlyse mangler ved flere lejligheder.
Men det er korrekt at at jeg har klandret Montella for ikke at bruge ham på pladsen hvor han klart har præsteret bedst. En plads hvor han har præsteret væsentlig bedre end din elskede Carlos Bacca.
P.S.: I øvrigt kan jeg ikke huske, at du nogensinde har vedlagt veto mod en potentiel ny spiller til Milan, når denne bliver rygtet til klubben (når snakken går på dygtighed).
Læs lige denne sætning igennem en gang til og spørg dig selv om det giver mening oppe i dit hoved. Men det gør det jo (desværre) nok.
Jeg konkluderer også at du ikke helt er ordentligt bekendt med hvad dét at nedlægge veto indebærer. Det er (desværre) ikke en ret jeg er udstyret med.
Men hvis du derimod mener om der er spillere som jeg opponerer mod, så er svaret at der da selvfølgelig er masser af spillere jeg ikke mener har niveau til klubben. Det har jeg løbende givet udtryk for.
Jeg kan godt se hvad du forsøger, men det falder naturligvis til jorden som alt det andet rallende tågesnak du kaster om dig med.