Redigerettirs 22. aug 2017
Lentini
"Hahaha, nu har Niang gudhjælpemig fået lægeerklæring på stress også for de næste 10 dage. Sjovt nok det passer med udgangen af mercatoen. Angiveligt fordi han gerne vil til Torino."
Jeg har alle dage ment, at den mand er en IDIOT! Men ingen herinde har givet mig ret i min antagelse. I har evig altid taget klovnen i forsvar! Manden har storhedsvanvid. Han tror, han kan vælge og vrage imellem alle klubber på denne planet - trods hans CV kun tæller navne som Caen, Montpellier, Genoa, Watford og lejeophold hos Milan. Jeg har haft mine gode grunde til at svine ham til gang på gang på grund af hans attitude og elendige spil. Ikke nok med det har jeg sammenlignet ham og Keita, de to er en tro kopi af hinanden, dog en lille forskel - Keita er en bedre boldspiller.
Jeg håber han rådner op i røven af 4. division snarest muligt! Men væk fra Milan det skal han i dette transfer vindue - om det så er for en pose Haribo Mix! Fy for satan!
Nåå ja hvad bliver det næste forsvar af klovnen? At det er noget Raiola har fundet på? ;) Det er fuldstændig ligegyldigt! Niang har indvilget og handlet unfair overfor Milan.
Grande Milan!