Snak

Mere indhold efter annoncen
Bacca får meget spilletid for Villarreal og sikrede dem et point ude mod Atletico. Jeg bliver mere og mere overbevist om, at de køber ham fri.
Bacca er satme det sidste som bekymrer mig lige nu..

11 kampe inde i Serie A sæsonen er den overstået.. Og jeg gider ærlig talt ikke at høre mere om 11nye spillere bla bla bla. Præstér for helvede!

Ledelsen kan passende stille sig nogle spørgsmål imorgen, hvor de tilmed har haft mulighed for en ekstra times søvn.
Det har været under acceptabelt det, som Montella har leveret. Ja vi har et helt nyt hold, men der er stadig for mange dårlige resultater. Han bør fyres.
Jeg er glad for at ingen har skrevet noget om personlige fejl denne gang.

Montella skal væk - Kalinic og Suso skal på bænken. Jeg deler også andres irritation over Suso, som lykkedes med meget lidt og er så selvvisk. Lad ham sidde på bænken og agerer som joker.

Silva og Cutrone strålede i starten af sæsonen - sjovt nok er de på bænken, mens at den elendige Kalinic spiller. Ikke nok med at der var en del modstand fra fans rundt omkring, da man ville købe ham - han skal satme ikke også være førsteangriber.

Locatelli gør det bedre end Biglia pt. og derfor burde det være ham, som starter inde. Farvel til Zapata og ind med Mussachio.

Hvad angår Borini, så er det helt fint at han oppede sig lidt i nogle kampe, men han burde stadig ikke være fast mand. Spil med RR på venstre wingback og hvis ikke det er muligt, så skift tilbage til en 4-back kæde.

I min optik bør vi stille op således til næste kamp:

Donnarumma,
Abate, Romagnoli, Mussachio, RR
Kessie, Locatelli, Montolivo
Hakan
Silva, Cutrone

& selvfølgelig med ny træner på sidelinjen.
Hvornår bliver Carlo præsenteret mon?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tidligst til næste sommer.
Foggy
Hvorfor tror du ikke han kommer før?
Mit forslag til start ellever 4-4-2 . Donnaruma ,mussachio,bonnuci,romanogli,rodriguez ,suso,lacatelli,kessie,calhanoglu,kalinic,Silva .Når så Conti kommer tilbage så ud med enten mussaachio eller romannogli ,jeg er sikker på bonnuci nok skal oppe sig
Fordi han har takket nej og kun vil overtage et hold fra starten af en sæson.
Vores klart største problem er de offensive kvaliteter.

Især Biglia og til dels Romagnoli, ser ikke godt ud ved det første mål. Men man må også tage hatten af for afslutninger i absolut verdensklasse af Higuain.
Det er derfor han koster €90m.

Og Higuain bliver navnlig farlig, fordi Juventus har en af verdens bedste spillere i form af Dybala.

Jeg kan egentlig godt forstå at Montella har haft kvaler med at sætte en offensiv sammen. Der mangler simpelthen kvalitet.

Som jeg ser det, mangler vi virkeligt en chanceskaber, der samtidig selv kan score mål. Den slags hænger naturligvis ikke på træerne - og dem der findes koster derefter.

Men som det har været heftigt diskuteret, bringer Suso bare ingenting til kollektivet. Det samme gælder egentlig for Calhanoglu, som skuffer mig.

Jeg tvivler på at Montella bliver siddende og spørgsmålet er så hvem der i så fald tager over (og herunder hvilket system vedkommede vil spille).

Stod det til mig, sælger vi Suso til vinter og søger efter en spiller der kan skabe noget mere. Umiddelbart falder mine tanker på en spiller som Pastore eller Lima (som vi jo er kædet sammen med).

Så ville jeg spille med en seconda punta og en 10er eller to 10ere - det er lidt samme surdej.
Annonce