Snak

Mere indhold efter annoncen
nej, det er et oprigtigt spørgsmål
AC Milan http://www.kickette.com/images/uploads/may15paolomal.jpg
De fire spillere er ikke spillere der har klassen til at spille for et tophold. Ikke på nuværende tidspunkt. En spiller som Saponara, er dog stadigvæk meget ung, og kan på sigt sagtens udvikle sig til at blive en gevinst for Milan.
Forza Napoli Sempre!
For ganske få dage siden var der bred enighed her i tråden om at Milan havde nogle økonomiske udfordringer, nu spekuleres der pludselig i Zouma og at udfordre PSG i forhold til Matuidi.
Har romerne smittet?
I think religion should be treated with ridicule, hatred and contempt, and I claim that right. - Christopher Hitchens I will try anything once, except incest and folk dance. - Oscar Wilde Il mio cuore sarà sempre viola
De fire spillere er ikke spillere der har klassen til at spille for et tophold. Ikke på nuværende tidspunkt.

på nuværende tidspunkt er milan jo heller ikke ligefrem et tophold, men i forhold til at bygge milan op i den nærmeste fremtid mener jeg ikke de fire spillere er skrald.
pazzini lavede 15 mål i 30 serie a kampe sidste sæson - ofte som reserve. jeg mener helt bestemt at han er et tophold værdig.
emanuelson er pt vores eneste venstreback, ud over de sciglio. han er kommet godt igen på det sidste.
saponara har jeg store forhåbninger om, og jeg er trist over at han ikke har spillet flere kampe på bekostning af robinho og birsa.
poli startede sæsonen fremragende, gode løb og energi, men er faldet en del i niveau på det seneste, og jeg synes ikke han har fået nok spilletid i løbet af sæsonen sammenlignet med muntari (og nocerino i de seneste par kampe)
AC Milan http://www.kickette.com/images/uploads/may15paolomal.jpg
Er Saponara ikke udlejet tilEmpoli?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
nej, det var han i anden halvdel af sidste sæson. men han var skadet en hel del tidligere på sæsonen, og nu igen, så han er ikke i truppen mod spezia, som ellers var en oplagt mulighed for spilletid
AC Milan http://www.kickette.com/images/uploads/may15paolomal.jpg
Ja, ærgerligt han er småskadet, men spændende opstilling i aften :) Glæder mig til at se Cristante igen, samt Rami, Honda og en tilbagevendt Pazzo.
http://www.whoateallthepies.tv/wp-content/uploads/2012/11/15-Dejan-SAVICEVIC-Panini-Etoile-Rouge-de-BELGRADE-1991.png
Saponara og De Jong døjer med småskader.
Milan Per Sempre ❤️ Kig herind, hvis det lyster - AC Milan Support Danmark, https://www.facebook.com/milandanmark
Så er vi klar.

MILAN: 4-3-2-1
Abbiati;
Zaccardo, Rami, Silvestre, De Sciglio;
Poli, Montolivo, Cristante;
Honda, Robinho;
Pazzini.

Bænken: Amelia, Gabriel, Birsa, Zapata, Kakà, Nocerino, Bonera, Silvestre, Emanuelson, Petagna.
Milan Per Sempre ❤️ Kig herind, hvis det lyster - AC Milan Support Danmark, https://www.facebook.com/milandanmark
Mexes ind i stedet for Silvestre.

Er lige blevet ændret, åbenbart.
Milan Per Sempre ❤️ Kig herind, hvis det lyster - AC Milan Support Danmark, https://www.facebook.com/milandanmark
Annonce