Haha sikke en kamp, ej mand vi sejler fuldstændig rundt. Ved godt vi vinder og Reina redder os tilsidst efter at ha været skurken, men forhåbentlig var det hans eneste kamp i serie a for os... crazy stået af ham - han hæver en enorm løn og skal være klar når det kræves, skrækkelig indsats alt i alt
Vores spil, selvfølgelig meget bedre attitude efter pausen... men come on. Hvor er vi på vej hen? Vi har stort set samme trup som sidste sæson, som endda er blev ganske flot forstærket - alligevel sejler vi rundt, ingen defensiv organisation imellem kæderne og klappen går fuldstændig i tiltider hos os.
Jeg syntes det er tæt på skandaløst at se på, ved godt vi er totalt presset både psykisk og fysisk efter 3 nederlag m.m Men vi laver så mange banale fejl og står så dårligt på banen defensivt selv på tidspunkter hvor alle burde forsvare.
Meget falder tilbage på spillerne, men vores træner kan ikke gå fri.
Personligt syntes jeg ledelse burde tage konsekvensen af vores elendige spil og fyre træneren. Vi er så uorganiseret og dårlig sammenspillet og selvom vi vandt burde hammeren falde nu. Vi har en rigtig dygtig trup, det mener jeg helt afgjort.
Dette er ikke Milan værdigt