Snak

Mere indhold efter annoncen
Interessant - troede faktisk han var højrefodet.
https://sempremilan.com/reports-pioli-picks-his-primary-defensive-target-but-e35m-asking-price-if-off-putting

Ingen tvivl om Milenkovic er KLASSE - kender ligaen og kun 22 år samt fast landsholdsspiller. Hans profil passer godt, dog synes jeg Fofana til 14-16M lyder som en bedre løsning ift. at vi også skal forstærke andre steder.
Rossonere siden 1988. Forza Milan per sempre!
Det mest ideelle vil være at bytte Paqueta med Milenkovic. De har ca. samme værdi.

Kjær, Romagnoli, Milenkovic, Duarte og Gabbia vil være udmærket og numerisk fuldtalligt.
@Martinovic

Du antager Musacchio sendes retur til Spanien eller? Det håber jeg i hvert fald også.
Rossonere siden 1988. Forza Milan per sempre!
Jeg havde såmænd glemt ham, men han skal videre. Han har ikke mere at byde på i Milan.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Når både Gabbia og Duarte ser ud til at være foran ham i køen, er det nok rimelig sikkert, at han finder nye græsgange.

Jeg synes dog, at der i den forbindelse skal gives respekt til Musacchio og hans entourage for ikke at skabe sig i medierne over situationen.

Det er egentlig utroligt, at man skal være imponeret over det, men det er desværre virkeligheden.

Tænk sig at være Juventus og sidde og kigge på en kommende spiller (Arthur) der bare nægter at leve op til sine kontraktlige forpligtelser i sin nuværende klub.
Tja. Måden Barcelona behandlede ham på, så forstår jeg godt, at han ´strejker´.
Han er blevet vejet, fundet for let og solgt. Sådan er gamet jo. Han har underskrevet en kontrakt og det må forventes, at han honorerer den.

At han er utilfreds er selvfølgelig helt fint - men at nægte at spille er det douchebag move i alle sammenhænge.
Di Marzio skriver, at vi ikke skriver, at vi ikke tilbyder Bonaventura en forlængelse. lidt ærgerligt i min bog.

Derimod skulle vi kigge i retning af Lokomotiv Moskva og Aleksey Miranchuk, der til gengæld er interesseret i Laxalt.
Hvis vi virkelig kan få ham til halv pris (blot 7-8M) bør vi slå til!


I og med, at vi er berettiget til 50% af et videresalg af Pessina, betyder det jo at vi ender med at få ham for halv pris. Om det er godt eller skidt (eller slet ingen påvirkning) i forhold til FFP, kan jeg ikke lige gennemskue.
Forza Milan!
Annonce