Snak

Mere indhold efter annoncen
Interessant, det ligner meget en 4-4-2 med Brahim på siden af Rebic og Hakan med udgangspunkt i venstre.
Dejligt at få Romagnoli på tavlen og et mål fra en standardsituation.
Det kører sgu meget godt, på trods af utallige fejlafleveringer.

Jeg har ingen frygt omkring Bennacers fravær, for vi ser hvor dødsensfarlig Tonali er med de skærende afleveringer. Ærgerligt at Hakan ikke får ramt på den, men sindssyg teknik fra tyrkerens side.
"Old Lull Bee"
Den laver man altså ikke to gange, Kessie!
"Old Lull Bee"
Vi skal selvfølgelig være glade for at være foran med mål, men kampen skulle ha været lukket efter et tyndt straffe til os. Sørens!
Indtil vores 2-0 scoring syntes jeg Fiorentina var godt med og Donna holdte dem fra at score!
Vigtigt at vi har fuldt fokus efter pausen og får lukket kampen. Kom nu
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg synes nu begge straffespark er ret klare.

Pezzela sparker tydeligt ind på Saelemaekers fod og efterfølgende hiver Caceres fat i Theo og bremser ham.

Og virkelig sløjt sparket af Kessíe på det andet. Mon ikke Pioli skal sætte holdet til at træne den disciplin noget mere?
Theos syntes jeg er tyndt - det første er 100 procent korrekt. Fokus, 3 points i dag ville være så stærkt
Kessie omsætter det første sikkert. Det andet er godt reddet af Dragowski.

Hakan er også god på straffe.

Jeg synes, Fiorentina stillede stærkt op, så det er vigtigt, hvis vi kan køre den hjem uden Zlatan, Leao og Bennacer.
Synes det er sløjt sparket af Kessíe. Den er ikke sparket hårdt, sidder ikke yderligt og lige i en naturlig højde for Dragowski.
Så stærkt at vinde i dag. Hold da op - det svært at få armene ned. Vi vinder fuldt fortjent uden Zlatan og bennacer samt leao. Det er bare stærkt og tabellen er smuk pt. Dejligt hul til atalanta og Lazio :)

Dejligt, MOM donnarumma og calabria, vi ligner et rigtigt vinder hold pt, et top hold - der gør hvad vi skal for at få 3 point. Smukt
Annonce