Snak

Mere indhold efter annoncen
Valeri som dommer:

- 13 røde kort til Milan i 33 kampe
- 1 rødt kort til Juventus i 34 kampe
- 5 straffespark tildelt Milan
- 10 straffespark tildelt Juventus

Godt med en neutral dommer i weekenden..........
Rossonere siden 1988. Forza Milan per sempre!
Medmindre de røde kort, I fik har været helt hen i vejret, har du vel ikke rigtig en sag.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Sjovt at bringe den slags på banen, når selv samme bruger før har været ret hurtigt på tasterne, når der er blevet stillet spørgsmålstegn ved Milans mange straffespark denne sæson.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
My point exactly.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Det er de oftest, når Valeri dømmer. Uduelig dommer.

Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nu er der vel forskel på straffespark tildelt af en række forskellige dommere og så én dommer som i 35% af de kampe han har dømt os har givet rødt kort.

Vi bliver klogere efter søndag, men I hørte det først her; Valeri tager hovedrollen og på mandag klager vi over ham og han får karantæne fra at dømme vores kampe..... Indtil næste gang der er brug for at få os ned med nakken.
Rossonere siden 1988. Forza Milan per sempre!
For nu at bruge dine egne argumenter:

Har nogle af de syv direkte røde kort og seks dobbelte gule kort været forkert dømt? Har nogle af de seks straffespark, han har dømt mod jer været forkert dømt?

Hvis ja, så har du en pointe. Hvis nej, så er det altså lidt svagt at brokke sig over en dommer, der gør sit arbejde korrekt - og da især når samme argument (helt korrekt) er blevet brugt, hver gang folk har stillet spørgsmålstegn ved jeres straffesparksfrekvens i indeværende sæson.

Jeg kan i øvrigt se, at I er det hold, der har vundet fleste kampe som han har dømt - tyve sejre og fem uafgjort ud af 33. Det er bedre end Juventus og Inter.

én dommer som i 35% af de kampe han har dømt os har givet rødt kort.

30%.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
https://sempremilan.com/official-thauvin-saga-ends-as-mexican-side-tigres-announce-signing-of-winger

Så kan vi strege Thauvin fra listen - godt nok en underlig transfer. Han er i sin Prime og kommer efter nogle gode sæsoner og så skifter han til en ligegyldig lorteliga.....
Rossonere siden 1988. Forza Milan per sempre!
"Vi bliver klogere efter søndag, men I hørte det først her; Valeri tager hovedrollen og på mandag klager vi over ham og han får karantæne fra at dømme vores kampe..... Indtil næste gang der er brug for at få os ned med nakken."

Jeg håber da du får ret.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Er der overhovedet en realistisk chance for at vi kan hente Vlahovic skulle vi slutte i top4?

Prisen lyder på svimlende €60m.
Annonce