Med Sanches´ (berettede) adfærd indtil videre, er jeg sådan set helst fri.
Enig, men ved man reelt heller ikke hvad fanden der sker med den transfersaga. Først har PSG budt €30m, så har Lilles præsident aldrig modtaget et bud, så vil Renato kun til PSG, så er Milan enig med Lille om €10m.
Jeg er sikker på, at hvis Milan ender med at hente Renato, så er hans (mulige) adfærd vendt og drejet, både internt og med Renato selv.
Jeg læste interviewet med Adli den anden dag og jeg er totalt vild med ham. Han fortalte hvordan han havde studeret Milans historie, hvordan han var beæret over interessen og ikke havde et sekunds tvivl, at han havde studeret Milans spillestil og se alle kampe sidste år og ikke mindst, at han havde studeret italiensk.
Ja, jeg læste det også godt. Sjældent har man set så dedikeret en fodboldspiller, men hans situation er jo også lidt atypisk, idet han har haft et år til at gøres sig klar til hans nye arbejdsgiver. Jeg nok vende den om og sige, at jeg nok var blevet skuffet, hvis han ikke havde brugt tiden på at forberede sig på sprog, spillestil mv.
Jeg tror, at vi er klar til at give ham nr. 22 om et år eller to ;-)