Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er for sygt. Hvad sker der
"Old Lull Bee"
Igen, nej. I perioden 13/14 - 14/15 - 15/16 må klubberne ikke overstige €30M i underskud. I de 3 år forud for dette var beløbet max. €45M. Kig du regnskaberne igennem for nævnte periode og prøv så igen at bilde mig ind, at Milan kunne tillade sig et underskud på €45M alene i 2013.

Det vil jeg meget gerne lige se noget litteratur på. Jeg er nemlig ret overbevist om at det drejer sig om en procentvis beregning ift klubbens økonomi.
moderator
https://kortlink.dk/sudv
Fedt.
Vor herre bevares.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Katastrofal kamp
"Old Lull Bee"
Nu er det tit diskuteret hvornår vi har været ringest - men det her var ikke bare elendigt, men grænsende til det pinlige. Alene det groteske scenarie de sidste ti minutter siger alt om håbløsheds omkring Milan. Om Lopez og Paletta var blevet på banen gjorde ingen forskel, da vi stadig ville have været spillet ud af eget stadion af oprykkerne fra Empoli.
I stand corrected. Grundlaget for beregningen er forkert.

Det ændrer dog ikke på konklusionen. Med et positivt driftresultat, må Berlusconi bidrage med €30 mio.
8 røde kort i 23 kampe. Det er lidt mere end hver tredje kamp. Det må efterhånden være Milan-rekord i negativ forstand.
Nogen rygter om Inzaghis fyrring?
Annonce