Efter redningen er det mest interessant naturligvis, hvem der skal være vores nye træner. Hvis Iachini får lov at fortsætte er det en falliterklæring.
Jeg har bevidst ikke nævnt det tidligere, men hvis der er én negativ side ved den stigende formkurve, så er det at den kan få Commisso til at tro, at Iachini er den rette mand - nøjagtig som onkel også troede, at det var tilfældet med Montella. Det får mig naturligvis ikke til at håbe på, at holdet slutter af med tre lussinger, men jeg håber meget på, at Commisso helt nøgternt indsér, at chancen for fremgang er så meget større med en kapacitet på trænerbænken.
Caceres må hjertens gerne styre, men det skal være mod en anden klub. Han er sikkert super flink, god mod dyr og hvad ved jeg, men hans tendens til dumme og overilede beslutninger er gift for enhver defensiv. Sats på Igor i stedet. Ja selv Ceccherini virker mere stabil end uruguayaneren.
Roma ude på søndag. Det er bestemt ikke umuligt også at få noget med fra den kamp.