Snak

Mere indhold efter annoncen
Så har du vist også halvdelen af ligaen med i spil - og det passer da meget godt med at mange ser frem til den mest spændende sæson i flere år.
Jeg ved ikke, om det er nævnt her i tråden, men alt vedrørende Cabrera-handlen skulle være på plads, og han kommer, så snart han har opnået opholdstilladelse.
Kosovo je Srbija
FØJ, hvor var vi elendige idag. Set ud fra dagens kamp, er vi blevet endnu ringere end vi var i foråret. Der skal lægges endog MANGE % oven på dagens indsats, hvis vi skal holde 1 og/eller 2 hold bag os i tabellen. SUK !

De begrundede håb går på : 1. Nando kommer i form, 2. Ove bliver fyret og 3. Spillerne ramte bunden idag, står sammen og kæmper for hinanden.

Desværre hænger det hele så nok på punkt 1.
"I can't say anything," admitted Henry. "They are right." That old Ferguson team-talk - "Lads, it's Tottenham" - now needs an update. Lads, it's Arsenal. Keep putting pressure on and keep asking questions and eventually the capitulation will come"
Med vores nuværende tynde trup, er denne nyhed måske ikke den der er mest velkommen hos mig, omend jeg da synes vi skal forsøge at få nogle penge for manden:

http://www.bold.dk/nyt/?vis=86303

Mit håb er så bare, at vi kan nå at komme til enighed med en erstatning (GERNE TO) til midtbanen snarligt. Den er fandme tynd, som den ser ud lige pt.
Hvis vi(OB) henter Demba Demba kan HHA nok meget vel være på vej til AGf..
Arsenal & Fiorentina!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Syntes det er synd hvis vi sælger ham billigere end vi købte ham ( og det gør vi jo nok). Tror han kunne blive en spændende spiller. Jo ikke så sjældent man har set en spiller der skulle bruge en sæson til at falde til. Når det er sagt så mener jeg det er en klar forstærkning hvis man får en spiller som Jan K istedet (tvivler dog). Forstår dog ikke umiddelbart hvordan de to ting hænger sammen, som artiklen hentyder til de gør? Nogle guldkorn jeg har misset ?
AGF !
HHA ville være et klassekøb, men i får desværre nok ikke Demba.

Jeg er også lidt delt med Valencia, men mener dog at han har fået chancen. Det er ikke nok at være god til træning, hvis man ikke kan præstere foran 10.000. Hvis det er mentalt, er det nok sværere at forbedre og så skal han vel bare videre i systemet. Han har nogle spændende kvalitet, specielt hans indlæg, som er de bedste i truppen, men han mangler godt en del selvtillid. Det sagt, så håber jeg da at vi får nok for ham, til at betale noget af Jan Ks løn.

Dog vil jeg mene at vi mangler en spiller yderligere, hvis vi henter Jan k. Vores bredde på midtbanen er skræmmende.
Glem alt om Jan K.
Yo mamma's so fat, she sat on a binary tree and flattened it to a linked list in constant time.
Ja det var det man kunne frygte. Det ærgrer mig selvfølgelig at vi ikke fik ham, specielt når man efterhånden begyndte at tro på det, men omvendt var han også for god til os. Hvad så BSN? Hvad er dit næste træk. Vores trup pt. er ikke god nok til mere end 10. pladsen, hvis det overhovedet.
HHA ville være et klassekøb, men i får desværre nok ikke Demba.

Bare glem den sætning :)
Annonce