Ja det er noget rigtig lååårt.
To profiler er mere eller mindre tvivlsomme til sæsonstart.
Jeg er egentligt mest nervøs for Budtz´ skade, mens Tipsbladets historie er nok bare et skræmmebillede.
http://www.tipsbladet.dk/index.php/news/show/id=14...
Det er også ærgeligt, at White formentligt misser sæsonstarten, da Whites formkurve var stigende igennem efteråret.
Med en landsholdsudtagelse i ryggen kunne han måske have fået den sisdte selvtillid til for alvor at slå igennem. Nu går der nok 2-3 kampe af sæsonen før vi ser ham i hopla.
Selvom det er dårlige nyheder, så kan vi i det mindste glæde os over, at vi er relativt godt dækket ind på de pladser, og vi ikke fik disse skader lige før sæsonstart. Forhåbentligt har vi fået vores ration af skader i denne vinterpause.
Apropro skader så gør Oluf comeback i morgen.
http://www.agffodbold.dk/
Vi kan vel næppe forvente nogen stor præstation af Oluf, men lad os krydse fingre for at knæet er helt i orden.
Det er egentligt et ok hold vi stiller med, taget i betragtning, at det er et helt andet hold, end det vi spillede med mod FCM.