Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvorfor sætter David ikke friske kræfter ind?

Bænken er tynd, men enten Sana eller Guira burde kunne erstatte en af de flade AGF-spillere.
https://www.youtube.com/watch?v=Q5dWqGXqOkk
godt kaldt
Flot kamp.

Dejligt med et godt udgangspunkt - ærgerligt, at vi ikke lukker ballet helt for det kunne vi sagtens have gjort.
https://www.youtube.com/watch?v=Q5dWqGXqOkk
1-0 og tilbage til Aarhus. En på mange måder perfekt præstation og 6. (SJETTE) sejr i træk. Hvis nogle havde meldt det scenarie op efter hjemmekampen mod Vejle, så var de blevet kørt direkte på den lukkede i Risskov. Banen ringeste AGF´er bliver tilmed matchvinder. Herligt :-)
"I can't say anything," admitted Henry. "They are right." That old Ferguson team-talk - "Lads, it's Tottenham" - now needs an update. Lads, it's Arsenal. Keep putting pressure on and keep asking questions and eventually the capitulation will come"
Godt organiseret, godt sammenspil, godt angreb - burde vinde større, men skal vist være glade for ikke at få et straffe i mod os...
Mere fodboldnørd end fan...
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Man skal heller ikke undervurdere en radioreporter med en melding om at "Bundu leger med Klitten"
"I can't say anything," admitted Henry. "They are right." That old Ferguson team-talk - "Lads, it's Tottenham" - now needs an update. Lads, it's Arsenal. Keep putting pressure on and keep asking questions and eventually the capitulation will come"
I dag lærte jeg, at Tykke-Youssouf i virkeligheden er tankcenterforward, og at Aalborg har ikke en men to spillere med efternavnet KLITTEN.

Haussner og Ammitzbøll var gode i dag, men mon ikke PM havde scorer på en af de mange store chancer. Håber han er med i Aarhus.

@Jelleman666: Jeg er glad for, vi kan tage det her tema op.
Vi havde nok afgjort sagerne med PM i angrebet, men omvendt skyldes en del af vores voldsomme ineffektivitet, at Bundus indlæg var elendige.
https://www.youtube.com/watch?v=Q5dWqGXqOkk
I den positive ende af indsatsskalaen ligger som sædvanligt Amini og Stage.

Det er lidt ærgerligt, at Amini kun har ét år tilbage af kontrakten for han blomstrer virkeligt.
https://www.youtube.com/watch?v=Q5dWqGXqOkk
Jeg syntes det var en helstøbt og fremragende præstation hele vejen rundt, og jeg kan ikke helt følge, at Ankersen var så ringe. Jeg kan selvfølgelig være forblændet af målet, men jeg syntes på ingen måde, han faldt igennem.

Amitsbøl gør det altså godt. Jeg begynder at blive tryg ved ham som backup til PM. Han skal nok begynde at score.

Stage er vores sekser. Hvis han fortsætter sin udvikling på den position, så spiller han på landsholdet om et par år. Ja, jeg sagde (skrev) det.

Amini bliver vanvittigt svær at erstatte. Vi kommer ikke i nærheden af at købe den samme kvalitet. Men det er trods alt staben, der har udviklet ham, så måske vi bygge en anden op.

Bundu var god. Men hans slutprodukt var elendigt. Ærgerligt.

Hausner bliver bedre og bedre. Og så har Juelsgaard hævet sit niveau betragteligt. Det tegner til en forlængelse.

Annonce