Snak

Mere indhold efter annoncen
Tak Jelle, din bedste gennemgang i denne måned.
https://youtu.be/ihaB8AFOhZo
Ja, LOL, Jelleman.

Horsens hjemme, dem må vi da kunne ordne...
Mere fodboldnørd end fan...
Synes Oddset på agf I weekenden er ganske fint. I har et godt tag på fcm!
Har I nogen skader? Er Casper Højer klar igen?
Skader i AGF betragtes som en statshemmelighed. Det ved man først når startopstillingen er offentliggjort.
NP er Suppens bedste 6'er!
Søren Jong-Un Højlund Carlsen styrer den del med hård hånd, noget til glæde og gavn, en del andet til frustration.
"I can't say anything," admitted Henry. "They are right." That old Ferguson team-talk - "Lads, it's Tottenham" - now needs an update. Lads, it's Arsenal. Keep putting pressure on and keep asking questions and eventually the capitulation will come"
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Okay, tak. Jamen så tror jeg at jeg afholder mig indtil jeg kan se opstillingen. Synes Højer er afgørende vigtig for jer i det offensive
Alt over odds 1,5 på 2-tallet er i min verden en kæmpe gave. FCM kommer ikke i en mere frisk udgave dette efterår end denne kamp, har revanche til gode, og AGF er slet slet ikke kommet i gear siden "sommerpausen". Jeg håber at AGF tager røven på mig, men kan, desværre, slet ikke se det ske.
"I can't say anything," admitted Henry. "They are right." That old Ferguson team-talk - "Lads, it's Tottenham" - now needs an update. Lads, it's Arsenal. Keep putting pressure on and keep asking questions and eventually the capitulation will come"
Jeg har også forberedt mig mentalt på et nederlag.
Herning kommer ikke til at undervurdere os, og det er vel også deres tur...
Forhåbentligt rammer vi vores høje niveau og byder dem op til dans. Fingrene er krydset.
https://youtu.be/ihaB8AFOhZo
Jeg vil ikke ligefrem sige, at vi ikke er kommet ud efter sommerpausen - det vil være at have for høje forventninger.

Jeg er dog enig i, at vi har haft signifikante problemer trods enkelte lovende præstationer - bl.a. sejren mod Lyngby. Vi har dog ikke været imponerende mod de andre Top 6-kandidater og med tanke på, at FCM er ved at finde deres ben og nedprioriterer CL ligner det et sikkert nederlag i eftermiddag.

FCM er i mine øjne tårnhøje favoritter til mesterskabet ovenpå Ståles afmontering af sit eget imperium. Forhåbentligt kommer det ikke til udtryk i dag, men jeg er ikke optimistist. Så er jeg lidt fortrøstningsfuld om flere af den andre svære kampe, der venter.
https://www.youtube.com/watch?v=Q5dWqGXqOkk
Annonce