Snak

Mere indhold efter annoncen
Så vil jeg da spæde til. Street Food er vel byens mest interessante sted. Og Latinerkvarteret inkl. Mejlgade og så Jægergårdsgade er også alle rigtig fine steder.

Hold dig derimod væk fra Aarhus Ø. Det er vel Jyllands største øjebæ. Ham Kristian Wurtz burde skamme sig. Jeg håber, der kommer konsekvenser for ham ved det kommende kommunalvalg.

On topic, så er Riel med fra start. Det bliver sgu spændende. 5 min to go!
FCK by heart. AGF by relocation.
Det må være frustrerende for Andre Riel det forsvarsspil der
Duncan er helt væk idag sammen med forsvaret - imponerende at et så tandløst hold som de blå krikker kan score 3 gange så nemt
Absolut intet overraskende i at vi taber. Vi taber altid til Randers, når de har problemer.

Man må dog gerne være chokeret over, hvor ringe vi har dækket op. I øvrigt en kæmpe taktisk fadæse at tage begge vores centrale midtbanespillere ud.

Glen Riddersholm ligner stadig en kæmpe nulbon - om end man i dagens nederlag mest bør kigge på det imponerende ringe forsvarsspil fra hele holdet.
https://www.youtube.com/watch?v=Q5dWqGXqOkk
Dette må vel være dødsstødet for Glen. Det her er totalt uacceptabelt.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Glen skal sparkes af helvede til - det er ulideligt at se på
Glen bliver ikke fyret på denne side af jul. Det ville komme bag på mig.

Kampen i dag er dog endnu en manifestation af Glens fiasko. Der er ingen naturlig progression i udviklingen.

Skibet sejler hele tiden på grund, kolliderer med andre tankskibe og er på randen af at synke. Det kunne man leve med, hvis man følte, at vi var på rette kurs, men det er der vel vitterligt ikke nogen, der tror på?

https://www.youtube.com/watch?v=Q5dWqGXqOkk
Der er noget symbolsk over at gå forbi væddeløbsbanen, lugte til hestepærer og tænke; nå ja, Anders fra Randers var jo nok forbi.
https://youtu.be/ihaB8AFOhZo
Spot on Moller ...
Desværre nok også med tidsrammen
Dagen i dag, ligner dagen hvor Duncan blev gammel. Øv
https://youtu.be/ihaB8AFOhZo
Annonce