Snak

Mere indhold efter annoncen
jeg er lidt bange for vi kommer til at spille som vi har gjort i de sidste mange kampe kedeligt og langsomt, henholdende og uden alt for meget energi hos spillerene hvor vi kommer til at stå nede i vores målfelt de sidste 20 min og forsvare eventuel 1 måls føring
Alle kampe er vanskelige med den proverbiale fod i en spand, som er Ramsey og Flamini.

Rygterne går på at Wenger forlænger. Lidt som med Herpes, hænger man på ham når man har fået ham.
Bænken begynder jo faktisk at se fornuftig ud. Det bliver ret vildt, når vi får et par stykker af Coq, Santi, Wilshere og Welbeck tilbage også.

Nu er Coq ikke \"4 ud af vores 5 bedste spillere\". Og så mener jeg fx at Stoke ude er en svær kamp


Santi og Alexis var også ude mange at de kampe, deres skadesperioder har sammenfald, det ved du jo godt, også uden at tænke dig om først. Og selvfølgelig er Stoke ude svær, man kan stadig ikke pive over vores program på det seneste.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Off-topic: Nogen med en plausibel forklaring på, hvorfor målmændene (næsten) altid går på banen som nr. 2?

- Kaptajnen først efterfulgt af nummer 1 og op siger google.
Støt dit lokale fodboldhold
Mere indhold efter annoncen
Annonce
To sløsede afleveringer fra Kos og Per, og Flamini STEMPLER tidligt ind.
Støt dit lokale fodboldhold
Hvorfor er Merte ikke anfører?
Captain Sobel, you salute the rank, not the man
Flamini er klar i dag #StudsUp
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Mertesacker er kaptajn.

Walcott fik lov at gå først på, fordi han forleden havde 10 års jubilæum i klubben.
I do it like Forrest Gump. When they told him to run, he ran. When they tell me to win, I win.
Flamini er allerede i gang. Igen har forsvaret problemer med at føre den frem. Det bliver en lang eftermiddag. Flamini skulle allerede stå med det ene ben i omklædningsrummet. Idiot.
Annonce