Snak

Mere indhold efter annoncen
Velspillende? Arsenal skuffede da i den grad mod et amputeret Hull-mandskab.
moderator
@The Gunner

Men de manglende mål var da ikke et resultat af at der ikke var gang i det offensive spil. Der blev jo sådan set skabt flere gode muligheder. Indtil sidste fjerdedel af kampen synes jeg nu også at det opbyggende spil var fint.
https://kortlink.dk/sudv
Det var vel primært spillerne bag angriberen der skuffede. Walcott og Sanchez leverer slet ikke hvad der må forventes af spillere med de lønninger. Og Ox bliver aldrig 10´er.

Lidt en blandning, syntes jeg. Welbeck var, som den eneste, god. Men der mangler en der kan losse den i mål.
Nogen idé om hvornår replayen skal spilles?
SCHOOLBOY\'S OWN STUFF
Folk skal bare løbe og kæmpe mere.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vi havde vundet med 2-0, hvis udskiftningerne var kommet 5-7 minutter tidligere...
Månedens MACHO: DANILO SOARES Månedens TUDER: RACISMUS PALUDANUS
Helligåndens soldater tager imod Watford i kvartfinalen, når Hull er skaffet af vejen. Endnu en fin lodtrækning.
KROENKE RAUS!
Ja for hylan. Vi skal videre for de er på mange måder en fin lodtrækning.
Hvordan ser i opstillingen for jer imorgen?

Det bliver vel noget i stil med:

Cech

Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal

Coquelin, Ramsey

Walcott, Ozil, Sánchez

Giroud


Vil jeg umiddelbart tro.


Og kan i så helt oprigtigt have en decideret forfærdelig aften imorgen
?

... Jeg mener.. God kamp :)

Vi behøver ikke en forfærdelig kamp, for at I får en sejr. Vi behøver bare at spille som vi har gjort den sidste måneds tid.
Annonce