Snak

Mere indhold efter annoncen
Projekt Theo er forhåbentlig afsluttet.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Det har været et afsluttet projekt for de fleste herinde i et stykke tid, men føler ikke rigtigt at Wenger læser med herinde.
Once a Gooner always a Gooner! http://lockerdome.com/6170047307587393/6627979069631252
Wenger bænkede Theo fra marts og fremad bag både Iwobi (indirekte*), Welbeck (indirekte), Ramsey og Wilshere - det er det min formodning bygger på.

* Iwobi på venstre kant, Alexis højre.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Det var også i den periode hvor Welbeck var tilbage, hvor vi dermed havde to angribere til rådighed udover Theo. På kanten er han efterhånden blevet overhalet af dem alle, men når Welbeck er ude bliver han vel garderingen for Giroud, men håber da du har ret og at han bliver solgt.
Once a Gooner always a Gooner! http://lockerdome.com/6170047307587393/6627979069631252
Måske Sanchez er vores nye star striker, nu vi henter en kant.

Gnabry var rimelig skarp i går, så jeg ved ikke helt hvordan jeg har det med en kant, særlig i højre side, når ikke der skibes folk ud. Kan vi lande Lacazette også, er vinduet godt på indkøbsfronten. En ny centerback er vel det man kan sige mangler, men det er OK at man ser Holding og Chambers an, og køber sig tid med Merte endnu et år.

Truppen er dog alt for stor så i min optik skulle vi gerne have 3-4 spillere ud.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ville være lidt bange for om Sanchez søger for meget ned i banen, men bortset fra det har jeg ikke de store kvaler, vil desuden være glimrende at have 2 meget forskellige angribere at vælge imellem, uden at jeg dog føler mig sikker på Wenger ville gøre optimal brug af det.

I modsætning til Vardy, der måske kan gå ned i kadence og vise lette one-season-wonder tendenser, er jeg ret overbevist om at Mahrez er the real deal, fyfan hvor er han dygtig.
Ser ud til at Santi har holdt igen med Paellaen denne sommer og er kommet tilbage i fin form
Fra Sky:
"We are very active and if we find the right candidates, we will spend the big money," Wenger said.

Hvorfor gider journalister blive ved med at interviewe ham? Han er jo gået i båndsløjfe for flere år tilbage..
Nå, først Higuain rygter, derefter Icardi, den ene nu næsten Juventus spiller, den anden muligvis på vej den anden vej til Napoli. Mahrez kunne se ud til blive i Leicester, hvilket jeg rent faktisk også tror sker. Selvom jeg ville elske at se ham i trøjen, under jeg dem at beholde ham et år mere. Men hvor stiller det os? Eneste åbenlyse emne er Lacazette, og byder vi 40m pund burde den være der. Jeg tror dog Wenger afventer mht. den handel. Guderne må vide hvorfor. Og så frygter man lidt Mertesacker anfører appointmenten. Andet: Til nemmere kampe vil jeg gerne se hvordan en 3 mands midtbane bestående af Xhaka bagerst pg Cazorla og Ozil foran ville fungerer. Det kræver genpres fra Ozil, men han har forbedret sig på den front.
gunner since 94’
moderator
Bordeaux ønsker tilsyneladende at tilknytte Debuchy permanent, ifølge Le Parisien. Afsted!
https://kortlink.dk/sudv
Annonce