Snak

Mere indhold efter annoncen
Angående coq er jeg hans største fan. Coqzorla skal bare spilles som sidste sæson. Hvor coq skal have at vide at han er 6´er og kun 6´er!


Så enig!
Eneste ekstra... Rotation! De skal ikke spille 38Pl og 8-9-10chl kampe sammen.
Captain Sobel, you salute the rank, not the man
Imø. er det værd at bemærke, at det også tog Xhaka noget tid at falde til i Gladbach. I den forbindelse er det rigtig dejligt, at klubben har udvist rettidig omhu og sikret sig en langsigtet midtbaneløsning, som tilmed har tid til at falde til, mens Cazorla stadig er i god forfatning.

Det er også lækkert, at Coq er kommet igang. Jeg fandt ham ikke specielt god indtil Hull-kampen i denne sæson, og jeg havde egentlig ikke set det store fra ham siden omrking Cazorlas og hans egen skade i midten af sidste sæson.
Mens vi stadig er ved ham, jeg overså i kampen helt den assist på Özil-niveau han kunne have fået tre minutter inde i klippet: https://www.youtube.com/watch?v=VEcaARd0SMg
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Jeg lagde også mærke til en rigtig lækker aflevering ud til Gibbs i situationen, der førte til det tredje mål (hvis jeg ikke husker forkert).

Han kan godt.
I do it like Forrest Gump. When they told him to run, he ran. When they tell me to win, I win.
Geddar, kunne man låne dit red membership? Tager over i weekenden med hjemmekamp mod Bournemouth, skal egentlig bruge 4 billetter, men hvis det ikke lykkes at finde nogen før salget går i gang for red members, tænker jeg at sikre at jeg i hvert fald har 2.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
moderator
Det kan du sagtens. Har du en mail-adresse jeg lige kan skrive til? Så kan vi planlægge der.
https://kortlink.dk/sudv
Jegsavner@eboue.dk
moderator
Jeg har sendt en mail.
https://kortlink.dk/sudv
Ved ikke hvorfor, jeg er blevet ret glad for Özil her på det seneste. Delvist fordi han er en af de bedste spillere vi har haft i årevis, men også fordi han er en spiller der kom hertil ikke bare med et store evner, også med store mangler.

Det der begejstrer mig så meget er at de mangler i høj grad er pillet ud af hans spil de seneste 2 år. Det er så lang tid siden jeg har set tilnavnet Slözil at jeg nærmest havde glemt det, han er stærk fysisk, kan spille en kamp færdig, er aldrig usynlig mere og vigtigst af alt spiller han nu også godt når vi taber. Jeg synes det er fantastisk at have en spiller hvor alle større mangler er blevet bearbejdet, tænk hvis det havde været tilfældet med flere spillere igennem årene.

Derudover elsker jeg at se Wengers listige smil ved pressekonferencen efter Tottenham, kort før vi signer Özil.

https://www.youtube.com/watch?v=isQNSsTFa2E&t=2m8s
moderator
Jeg er helt enig. Hans indstilling til det defensive arbejde og mod på at tage imod tæsk er blevet markant bedre. Det er virkeligt en fornøjelse.
https://kortlink.dk/sudv
Annonce