Snak

Mere indhold efter annoncen
Wilshere fra start mod Spurs i dag.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Cech
Bellerin - Mustafi - Kos - Monreal
Lenny - Coq
Theo - Özil - Iwobi
Alexis

SUBS: Ospina, Gibbs, Gabriel, Jeff, Maitland-Niles, Ox, Lucas

Santi småskadet og sidder over.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Enten glider Lenny lige ind og agerer Santi, eller også bliver dynamikken anderledes centralt med de to, evt. en mere konventionel ikke-fremskudt 6´er-rolle til Coq og Lenny som 8´er.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Gibbs var en kort fornøjelse. Og kunne man ikke med fordel snart spare Alexis og give Perez lidt kampe?
Alexis bliver jo pigesur hvis han ikke spiller hvergang.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Mon ikke han overlever en enkelt kamp på bænken. Alternativt kunne Perez jo gå ind i venstre side. Manden slår jo indlæg som Poldi.
Nå, Spuds viste sin typiske farlighed mod Bournemouth. 0-0 og 90+ minutter til Wilshere. Mere kunne man næsten ikke kræve af den kamp.

Jeg glæder mig altid lidt til Boro. Vi har leveret nogle solide øretæver gennem tiden. 5-1 hjemme med hattrick af Overmars og to af Bergkamp i 1999. Samme år, jeg tror det var i April, sendte vi dem hjem med 6-1. Vi har senere vundet 4-1 og 4-0 nogle gange mener jeg, og i 2006 slagetede vi dem 7-0 med hattrick af Henry.
Jo mon ikke. Men tænker også Iwobi skulle ofres i stedet for Perez i så fald, han har jo ikke just spillet prangende på det seneste. Men fint der ikke er for mange ændringer nu hvor midtbanen er uden Santi og Xhaka. Spændende i dag!
Har Iwobi ikke spillet prangende? Han har gjort det glimrende og er enormt vigtig for at Sanchez, Theo og Özil har rum at løbe i.
Jeg tænker også at det egentlig er meget smart med Iwobi når vi mister en boldsikker kreatør-type i Santi. Ikke at det ville ha gjort mig det store med Lucas fra start.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Annonce