Snak

Mere indhold efter annoncen
Rimelig trist tankeeksperiment at tælle hvor mange spillere bag Özil der ville kunne gå ind i f.eks. Spurs´ startellever. Vi har lidt skader, men alligevel.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Eneste lyspunkt i første halvleg er at se Martinez med nogle rigtigt gode aktioner, og en god attitude!
Det eneste opmuntrende ved et sådan eksperiment er, at det heldigvis ikke er en statisk størrelse. Hos Spurs var eksempelvis Walker og Rose ikke noget at råbe hurra for tidligere. Det har Pochettino desværre fået lavet om.
Er der en eller anden regel jeg ikke kender til, der siger at så længe man er et stort brød så er det ok at mose sine modstandere i duellerne?

Synes ofte man kan dømme frispark på ham Benteke...
Hvis Per er klar skal han starte inde når Kos ikke kan være med, ellers spiller vi uden intelligens i midterforsvaret, og så burde Ox komme ind for Theo eller måske Welbeck i pausen, men det må man jo ikke.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nu er det svært at være efter Walcott al den stund at han egentlig laver pænt med mål, men, shit mand, han bidrager godt nok ikke med meget. Altså udover et mål cirka hver anden kamp. Welbeck er lidt den modsatte historie. Han forsøger at bidrage med en hel masse. Det udmønter sig bare aldrig rigtig i noget farligt. En lidt skidt egenskab som angriber i en 4-3-3. Så er der Sanchez. Han er en fremragende fodboldspiller. Det er svært at være uenig i, men for satan mand hans konstante trang til at forsøge og tvinge tingene igennem, kan få ens løg til at smadre igennem til underboen.
KROENKE RAUS!
Det ligner ikke at 2. halvleg bliver meget anderledes. Benteke skulle vel have gjort det til 2-0 der.
Er du da rundtosset hvor det sejler i defensiven.
KROENKE RAUS!
Man kan ikke se det er os der er bagud.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Hvad fanden? Skifter man inden 70 i dag?
Annonce