Snak

Mere indhold efter annoncen
Holding er vores bedste mand så langt. Ox har været farlig, men det dumme gule hæmmer defensivt. Jeg synes faktisk også at Xhaka har været involveret i meget godt. Özil kommer igen til meget lidt, især fordi man ALDRIG ser ham kæmpe for en andenbold og når han selv får den er han altid fejlvendt. Lad os håbe der kommer mere plads. Det er en af de kampe hvor han pludselig dukker op på et fladt indlæg fra Ox.

Studiet snakker om at Holding skal angribes og testes mere. De har selvfølgelig Traoré, men jeg havde oplagt holdt trykket på vores højre side, hvor Ox er langt fremme og Gabriel hænger og de hver har hevet et gult til sig. Gabriel bag Ox, når man tester ham på den position, er heller ikke et ønskescenarie.
Holding virker bundsolid. Selv med det lidt vi har set til ham kunne han godt stå foran Gabriel og Mustafi i hierarkiet for min skyld.

Nu laver han så en kæmpebommert i anden halvleg.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Gabriel under Fat Sam eller Pulis tror jeg i øvrigt ville være et modbydeligt bæst, men i vores flydende system er han ganske enkelt for ubegavet.
Psyko og Ox, begge med gult, i højre side er det farligste for 2. halvleg. At hive Gabriel ud og flytte Monreal ind centralt virker som den mest oplagte læsning, omend man i samme ombæring skal sende Holding i højre side.
Alternativerne er jo Lenny eller Coq, som for min skyld godt kan gå i forsvaret, som vi spiller i dag. Begge er relativt hovedstødsstærke, disciplinerede og ganske bevægelig. De kan desuden med sindsro rage et kort til sig.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
De Roon er godt nok en knoldesparker. Totalt overmatchet på dette niveau. Giv ham nu det kort.
moderator
Middlesbrough har scoret mod os.

Middlesbrough.........har........scoret.......mod.............os!

!!!!
https://kortlink.dk/sudv
De uduelige spillere gør ondt for tiden. For en uge siden Townsend, i dag Negredo.
Hvem er det der ikke tager tilbageløb og støtter Monreal?

Talentløse taberhold.
I do it like Forrest Gump. When they told him to run, he ran. When they tell me to win, I win.
3 mand i bag og vi kan ikke finde deres enlige angriber. Hvad fanden laver Kos, Gabriel og Cech? De står igen bare og ser fodbold på et indlæg.
Annonce