Snak

Mere indhold efter annoncen
Tre point hentet på Chelsea denne runde #TitleRace
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
moderator
Ah godt så. Så er vi enige!

Sløj, omend interessant kamp. Vi vandt over mægtige Middlesbrough. Holding og Ox var for mig vores bedste. Vores venstreside var horribel.
https://kortlink.dk/sudv
Lille PR-offensiv fra Alexis efter slutfløjtet.

Vigtig sejr i en rådden periode.
I do it like Forrest Gump. When they told him to run, he ran. When they tell me to win, I win.
Sanchez er glad, men han var heller ikke på banen da Ox brændte, så måske han kan være i fred i badet.

‘My friend are you going to score?! Oh no my friend… I passed you the ball, you have a cup of tea, you wait… and then you shoot!’
Dejligt med en sejer, håber det kan give lidt selvtillid.
Men hvor vi dog bare sejler i det forsvar, boro lignede jo ikke et bundhold, men de 3 point tager vi gerne.
Aab Arsenal Olympique Lyonnaise (Les Gones) 7 mesterskaber i træk (slå den PSG) Juventus
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Gary Neville er lige flink nok, når han siger "the last couple of weeks, the passing in midfield hasn´t been good enough". Rettere et års tid.
Fik ikke lige set alverden af kampen i går (som vanligt). Men kan forstå på tråden at det var en fest at følge. Bevares en fest med lidt nedture, men ikke desto mindre en fest.
Det var i hvert fald anderledes. En kvalitet der ikke skal undervurderes i det gentagelseshelvede vi befinder os i. Bortset fra det var positiverne beskedne. Vi slår et formsvagt bundhold 2-1, men kunne let have tabt point. Forsvaret blev ikke mindre skrøbeligt af at ryste posen og det er stadig svært at undslippe den konklusion at flere af vores spillere ... hvordan skal man sige det på en pæn måde ... ikke står i umiddelbar fare for at blive headhuntet af City. Holding ser stærk ud, og er en type spiller vi savner nede bagi, no-nonsense, sikker, pålidelig, kølig. Ox havde en spændende dag på kontoret og viser nok engang at han har meget at bidrage med - det svære er at finde ud af hvor og hvordan vi tøjler og fokuserer hans energi, så det ikke ender i berserker-raids uden slutprodukt, som det ofte gør fra kantpositionen.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Ox på midten, hvor vi spiller en fladere 3-kæde og den ene midtbane er instrueret i at ligge og arbejde foran vores bagkæde. Der passer han ind med sit arbejdsraseri og den sjældne koger koster ikke så meget. Det betyder så et farvel til Özil, hvis ikke han skal være playmaker-kant, men det overlever vi nok. En regulær 4-3-3 ville få meget mere af truppen i spil, og frigøre offensiven en del.
Hvor ville Özil ligge i en regulær 4-3-3?
Annonce