Snak

Mere indhold efter annoncen
Uden Sanchez har vi godt nok ikke meget sprudlende oppe foran. Dog fedt med en masse boldflytteri...
Endnu en stolpe fra en af de unge. Nelson kan fint komme med førsteholdet i EL.

Man kan klage en masse, men Chelsea har parkeret bussen og vi burde vel have lavet en eller to i denne halvleg. Jeg synes ikke det hele er så negativt.
Malen er ret god i de små rum også og bevæger sig godt. Tilbyder sig hele tiden. Ham og Nketiah ser spændende ud. Nketiah den renere 9´er af de to, som prøver at styre alt mod mål, mens Malen faktisk minder lidt om Lacazette, som godt kan lide at komme lidt dybt og deltage.
Man kan klage en masse, men Chelsea har parkeret bussen og vi burde vel have lavet en eller to i denne halvleg. Jeg synes ikke det hele er så negativt.

Imponerende at de så kan vinde 3-0...
moderator
Det var vel oplagt en status på det tidspunkt i kampen, og ikke en samlet opsummering af Chelseas tilgang.
https://kortlink.dk/sudv
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Geddar

Jeg læste det bare som at Chelsea parkere bussen hvilket jeg på ingen måde synes de gjorde.

Men så har jeg nok opfattet det forkert.
moderator
Nej de kom fint frem det meste af kampen.
https://kortlink.dk/sudv
Også mit indtryk.

Underholdende kamp.


Nogen er vel efterhånden nået til det punkt, hvor det gælder om at svine Chelsea, uanset hvor meget man må modificere sandheden.

Chelsea vandt, og det skete helt uden at parkere bussen.
Man skal selvfølgelig holde sig til sandheden. Men der er nu ikke noget forkert i at svine Chelsea til. De er meget tæt på Spuds ulækre i min bog. Nøj hvor er det en klub jeg ynder at hade. Pyt med træningskampen hvis bare vi vinder i ligaen.
Annonce