@Geddar
Jeg er ikke fortørnet; jeg er overrasket, fordi du er moderator.
YNWA"97" skrev, at vi skulle have forstærket os med hvem som helst i angrebet. Jeg gav ham ret og skrev, at jeg stod alene med den holdning, og så føjede jeg sarkasmen til den sidste del og skrev, at jeg endda - sidst vi havde diskussionen - havde fået at vide af de fleste andre her i tråden, at det var decideret godt, at vi ikke forstærkæde os, når nu vi ikke kunne enten Šeško eller Williams. Det hele handlede om forstærkninger i januar, ikke brugeres evne til at fatte eller deres hukommelse.
Så kommer moderatoren, og som det første overser han "forstærke sig med hvad som helst"-delen, og lægger fra land med, at det er hukommelsen, den er gal med. Allerede her i første svar er det personligt fremfor at handle om det med forstærkningen.
1-2 indlæg senere handler det om, at jeg ikke fatter noget.
Så ja, din adfærd overrasker mig, fordi du er moderator. Én ting er at overse den afgørende forskel i forstærkningsdiskussionen (enhver forstærkning), men at du går direkte til det personlige og sikrer dig en sejr på 2-0 her, når du samtidig er moderator. Du eskalerer her i vores snak.
Jeg har set i andre tråde, hvordan du først beder folk om at "hæve niveauet", og gør de ikke det, så banner du dem. Du er personlig uden bandeord og andet grimt sprog, men opførslen er den samme uden de grimme ord.