Lidt en billig baggrund men Ødegaard ligner sit gamle jeg i dag. Glædeligt.
Snak
søn 20. apr 2025
Nej, du har ikke argumenteret noget omkring Merino, du har sagt at du er i tvivl om ham
Jeg troede det gav sig selv hvorfor. Han har ofte set usynlig ud i 8´er roilen, og har ikke bidraget med de mål og assists og løb ind i feltet f.eks. Xhaka gjorde. Det har jo været bragt op og diskuteret mange gange herinde.
og derfor peger jeg på hans rolle på landshold og i sociedad - du kan jo overveje at checke op på ham i den sammenhæng.
Hvilket jo bare heller ikke er et argument. At nogen gør det godt for andre hold og i andre sammenhæng, gør ikke at de gør det godt i Arsenal.
Han har dårligt fået chance hos os endnu på 8´eren, som du selv siger. Han har mest præsteret ude af position, hvilket bare viser vor klasse han er.
Men mit argument er, at han er bedre som angriber end som midtbane. I hvert fald indtil videre.
Er du gal en arrogant og nedladende lorteattitude du kommer ind i denne her diskussion med.
søn 20. apr 2025
Det er ikke tilfældigt at vi har 2 (måske snart 3) tidligere real sociedad midtbane spillere løbende rundt.
Tænk hvis vi også kunne få fat i deres tidligere angriber.
Tænk hvis vi også kunne få fat i deres tidligere angriber.
søn 20. apr 2025
Er du gal hvor er du træls, Colchoneros. Du kommer ind med bidende sarkasme og nedladenhed, og opfører dig nu som om at jeg ´overreagerer´ når du selv startede med at være et røvhul.
søn 20. apr 2025
målræv
det ville være lækkert, men mon ikke han løber op i 2 billi, hvis de får smidt bonus osv oven i
det ville være lækkert, men mon ikke han løber op i 2 billi, hvis de får smidt bonus osv oven i
Redigeretsøn 20. apr 2025
123
jeg er ikke ude på at provokere - beklager hvis det virkede sådan
peace
jeg er ikke ude på at provokere - beklager hvis det virkede sådan
peace