Snak

Mere indhold efter annoncen
Skal der ikke snart sættes alvorlig spørgsmålstegn ved Martin Ødegaard?

Manden skaber jo absolut ingenting
Ja det jo ikke umuligt, men jeg har godt nok meget svært ved at se den her offensiv lave 2 mål i Paris.

Merino på toppen, og Partey og Rice på midten tak.
moderator
Sløj kamp. Ikke katastrofalt, men vi er der ikke nok den første halve time, og har ikke modtrækkene. Og derefter er det lige en tand for lidt offensivt i alle facetter. Det bliver umådeligt svært i Paris.
https://kortlink.dk/sudv
What a wet fart. Nå, ses om en uge i Paris. Remontada?
moderator
"Skal der ikke snart sættes alvorlig spørgsmålstegn ved Martin Ødegaard?"

Seriøst...?
https://kortlink.dk/sudv
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Enig i at han er falmet, også i dag. Men ift de offensive spillere vi har, så er det jo også nemt for modstanderen at regne ud, at uden Øde og Saka, så kan vi intet kreere. Øde slider meget kampen igennem for at gøre sig spilbar, men han får ikke pladsen til at skabe magi som han kunne tidligere.
If I didn’t love football, I’d fucking hate it.
Jeg ser to positive ting. Det blev kun 0-1. Vi har Thomas Partey tilbage næste uge. Jeg er fortrøstningsfuld.
Vi havde chancerne, men det havde Psg godt nok også. Vi er stadig med selvom det selvfølgelig ikke er et godt resultat og skal til Paris med.
@Ged

En tand for offensivt i alle facetter? Slåfejl eller hvad mener du?
Vi skal som altid og ligesom mod Real Madrid håbe på nogle dødboldsmål. Det er skidt vi nærmest kun er farlige på dødbolde og kontraer. Skaber minimalt i åbent spil.
Annonce