Snak

Mere indhold efter annoncen
Nwaneri må have været ringe til træning, så lidt spilletid han får for tiden.
Ingen offensive indskiftninger. Ingen Ethan. Arteta, hvad fanden har du gang i.
Jeg håber så meget på Inter i den finale. Håber ikke pengemaskinen får deres succes, som de har hungret efter i snart 15 år
Om jeg begriber, hvad Arteta har gang i. Altså. Så sats dog, menneske! Ind med Ethan. Hold nu op, hvor er det frustrerende at være vidne til. Den kontrollerende og sikre stil, han i denne sæson har implementeret har sat holdet tilbage i sin udvikling - er min påstand. Jeg er åben for at tage fejl…
Jeg tvivler dog på hvad Nwaneri havde gjort af forskel. Forstår frustrationen med at han ikke smides ind, men sætter spørgsmålstegn ved at det havde givet mere. Det skulle enten være en frosvarsspiller, Partey, Ødegaard eller Merino der skulle været taget ud så.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fortjent må man sige, vi kendte ikke vores besøgstid over de to kampe. Stadig meget flot champions l vi havde, jeg havde ihverfald ikke set os helt fremme i en semifinale sådan som denne sæson har forløbet for os. Op på hesten igen
Du tager ikke fejl, Søn. Han har tillagt sig en stil der ikke virker, og som han alt for stædigt holder fast i.
Til alle jer der altid er rolige

Dem der ikke er rolige, er frustreret over ikke at have vundet noget af betydning siden 2004, mens alle andre hold, vores venner og familie holder med, rent faktisk har vundet store trofæer.

Hvad får vi ud af det, når vi er på toppen? Nul og niks. Hvad får de ud af det, når de er på toppen, PL, CL, Scudetto, spansk mesterskab double og endda treble.
moderator
@Goat

For mit vedkommende handler det mere om, at han med relativt kort tid tilbage, på vej ud af turneringen, med en træt trup, uden noget at miste, ikke satser mere offensivt.
https://kortlink.dk/sudv
Jeg synes nu Paris har været 10% stærkere end os. De har lige haft et gear mere.


Kan du uddybe? Det eneste, de har haft på os, har været deres omstillingerne samt individuelle klasse blandt de forreste. På alle andre parametre har vi minimum matchet dem.

Der mangler simpelthen blot kvalitet i truppen. For mig at se er den ikke så meget længere.
Annonce