Snak

Mere indhold efter annoncen
Enig at Nwaneri skulle være smidt til sidst, men syntes nu heller ikke hans indhop på det sidste i pr.l har været prangende. Han har en stor fremtid i vente forhåbentlig hos os .
Artetas stil er frustrerende og for pessimistisk
Det vigtigste der kan komme ud af den her kamp må da være at lange indkast er noget der hører til i Stoke eller serie 4. Det var skrækkeligt at se på
moderator
Tja, og at vi trods alt stadig kan skabe chancer og spille aggressivt. Og at der nu er entydigt fokus på ligaen, så den kan lukkes ordentligt af.
https://kortlink.dk/sudv
Den her er hård at sluge, synes jeg. Den indrammer sæsonen, synes jeg. Vi har ikke fået det hjem, som de fleste af os havde håbet. Man kan argumentere for, at der er handlet for ringe, roteret for lidt, og at vi har trukket nitten ved skadernes tombola. Jeg er selv uafklaret med rødderne og til sæsonens skuffelser, og hvordan de skal vægtes, men semifinale-resultatet er et hårdere leverhug, end jeg troede, det ville være.

PSG har fortjent sin finaleplads. Liverpool har fortjent sit mesterskab. Jeg skal sunde mig, og så må vi se, hvad vi kan næste sæson.
Arsenal siden 06. Jeg svarer ikke på anonyme Bold ######-brugere.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
helt enig
Ekstremt ærgerligt at det ikke ender med en finale, men det var altså en fremragende præstation og Arsenal var det bedste hold over to kampe mod PSG på de underliggende parametre. Arteta ramte taktikken perfekt i dag og man kunne ikke have drømt om et bedre kampforløb men marginalerne var igen imod Arsenal.

Holdet bevidste endnu engang at de er tilbage i Europas elite og det er det som kan tages med til næste sæson, hvor der skal jagtes trofæer igen.

I øvrigt: Bemærk hvilket hold der kunne dominere PSG:

PSG’s route to the Champions League final:
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Liverpool (1.98) 1-1 (5.33) PSG 🇫🇷
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Aston Villa (3.86) 4-5 (4.10) PSG 🇫🇷
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Arsenal (5.11) 1-3 (3.08) PSG 🇫🇷
Vildt nok at Arteta står i post og siger vi har været det bedste hold i europa i år, i lange prioder, og bedre end PSG, i store dele af de to kampe. Det sagt, jeg synes vi kan være stolte, det har været en flot præstation i Champions League i år. Det har været godt trænerarbejde på det plan.
Sutter Ødegaard den af på Arteta efter træning eller hvad berettiger ham til at starte gang på gang på gang med den ene dårlige kamp efter den anden den her sæson. Hvorfor prøver man ikke Nwaneri på hans plads, som er hans foretrukne, som har været hamrende spændende når han har spillet. Hvorfor prøver man ikke i weekenden det set up og får sparet nogle spillere? Jeg forstår simpelthen ikke Arteta på det punkt, at være stædig minder hans sgu for meget om gamle Wenger

Var jeg den eneste der synes Skelly spillede en meget skidt kamp i dag? Han laver for mange fejl
Haha rolig nu Chapton :D

Nej han var piv elendig i nogle situationer. Hans force i at holde på bolden med ryggen til modstanderen, blev læst idag.
Annonce