Snak

Mere indhold efter annoncen
Følger man Madrids medier, så kommer der altid en historie efter Zubimendi har spillet godt. Det jo gode clicks.

Han er fuldt ud på niveau med de bedste 6’ere i verden, når det kommer til at agere spilfordeler, og det er tydeligt, at han har lidt under, at Sociedad har været ringe i år. Nøj, hvor er han dygtig.

Han ligner lidt af et coup og en signing hvis impact godt kunne være gået lidt under radaren. Er især blevet overrasket over hans drev med bolden.

https://x.com/TMtalksball/status/1931820199197737284

Det her har vi manglet fra 6´eren, når Rice ikke spiller der.
Sjovt Marca først melder den ud nu. Den florerede allerede i sidste uge, hvor jeg skrev det herinde. Sociedad trækker den ud pga de vil have den med i næste regnskab og samtidig lyder det til at det er en spiller Xabi Alonso vægter højt
Xabi Alonso er jo en kæmpe baskisk legende og Madrid er en anden liga end os. Det skulle være mærkeligt om ikke Zubi hellere ville derhen, hvis det er muligt.

Arteta er jo også basker!

Vi må have begge vores Mikeler til at fortælle ham, at han ender som Illaramendi i Real Madrid.
https://pbs.twimg.com/media/B6qaDNWIUAAv34c?format=png&name=small
Alle væsentlige dokumenter skulle eftersigende være underskrevet med alle tre parter, så det skulle være helt sikkert at Zubimendi ender i Arsenal.

Men Madrid-pressen håber nok til at det sidste at det bliver anderledes - fair nok.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
R. Madrid har hurtigt forvandlet sig til en af mine absolutte hadeklubber. De er godt nok langt oppe i røven på sig selv med al deres remontada bullshit, Saliba-tapping-up og nu det her.

Jeg håber de ender trofæløse nok en gang.
Alle væsentlige dokumenter skulle eftersigende være underskrevet med alle tre parter, så det skulle være helt sikkert at Zubimendi ender i Arsenal.


Hvem er kilden på det?
HandofArsenal skriver det i hvert fald.
Den meste troværdighed ITK´er i Arsenal.
Gunner123
Kunne ikke være mere enig, hold nu kæft med det Remontada (specielt kommentatoren NC, der benytter enhver mulighed, når de spiller, til at nævne det)
Hvis Real Madrid er af opfattelsen, at de stadig kan få fat i Zubimendi, har spilleren endnu ikke bundet sig til Arsenal - det kan der ikke være tvivl om.

Spillernes agenter laver ikke grin med klubberne, og i samme øjeblik Zubimendi ikke længere er tilgængelig, vil Real Madrid vide det.

Han var i øvrigt fantastisk mod Portugal i aftes.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Annonce