Snak

Mere indhold efter annoncen
Det her giver desværre fuel til city, de griner resten af ugen
Værst tænkelig måde at miste på point på med selvmål i overtiden. Av av...

2. halvleg var ikke god, men det var altså svære betingelser og Arsenal viste skam også at de var det klart bedste hold i dag.

Det er hverken Arteta eller spillernes skyld. Det er sgu bare sort uheld, men den gør sgu ondt.

I sidste sæson skulle Liverpool have straffespark for at slå håbløse Southampton i begge opgør. Den slags fik Arsenal ikke i dag, og så er fodbold ikke mere fair end at tilfældighederne kan slå de bedste ud af kurs.

Shit happens.
@TheGunner

Ja, og jeg tror ikke en skid på, at det er Artetas instruktion, at man skal trække sig tilbage i det 60. minut på udebane mod Wolverhampton. Selvfølgelig bærer han en del af ansvaret, men der er sgu også nogle spillere, der må kigge sig selv i spejlet og finde ud af, hvorfor intensiteten og evnen til at turde at spille bold ryger ud af vinduet, når man rammer lidt modgang.
moderator
Bare sort uheld.... Ej stop da.
https://kortlink.dk/sudv
Chap

Nu må du da holde op… “svære betingelser”.. vi er foran 2-0 mod ligaens bundhold, og pisser det hele væk. Come on.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vores PL sæson er lige på vej i toilettet
Hvis man skal tage ja-hatten på, så virkede Saka-eksperimentet ganske lovende. Udsigterne til at spille Saka som 10’er igen, når Havertz er frisk og kan tage 9’eren, virker tiltalende.
Prikken over i’et er sgu hvis Saka er skadet og Trossard udgik med hjernerystelse ovenpå den sviner der blev begået mod ham. Er det bare mig eller skal der ikke være rødt når man sætter modstanderens helbred i fare? Specielt når det er med fuldt overlæg?
Man kunne også undre sig over, hvorfor Gabriel føler han skal heade bolden væk i stedet for at lade Raya plukke den ned, som han gør 1000 gange i løbet af en sæson. Det kan selvfølgelig være, at Raya kommunikerer ordentligt, og så er det selvfølgelig hans egen skyld, men det er svært at tro, når man ser hvordan han normalt gebærder sig i feltet.
Den der giver ikke rødt i Pl.
Annonce