Snak

Mere indhold efter annoncen
9. sidste kamp og den næstsværeste udekamp i slutprogrammet.


Det er tæt på den næstsværeste kamp i slutprogrammet generelt.
Arsenal XI vs. Brighton: Raya; Timber, Mosquera, Gabriel, Hincapie; Zubimendi, Rice, Eze; Saka, Martinelli, Gyökeres.

Arsenal subs: Kepa, Calafiori, Lewis-Skelly, Norgaard, Madueke, Dowman, Trossard, Jesus, Havertz.

Saliba og Ødegaard blev ikke klar til kampen, men Mosquera er en stærk reserve på RCB, så det går nok.

Dowman er med på bænken!
Hvor fanden er Saliba nu henne?
Saliba har godt nok flere af disse. Virkelig ærgerligt.

City i absolut stærkeste, mens vi må undvære Ødegaard, Saliba og til dels Havertz. Den slags der kan tippe.
I lyset af, at Saliba har haft flere en sædvanligt kampe ude, ser Mosquera-indkøbet endnu bedre ud. Han er godt nok stærk.
Arsenal siden 06. Jeg svarer ikke på anonyme Bold ######-brugere.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
moderator
Det er i hvert fald en reserve af høj kvalitet. Derudover kunne det tyde på, at vi satser på at fortsætte den taktiske opsætning fra de seneste kampe. Det er positivt. Forhåbentligt kan vi køre den relativt sikkert hjem, hvor Rice især kan få en kort kamp.
https://kortlink.dk/sudv
Vi har vel ikke tabt til Brighton i et par sæsoner efterhånden? De er heller ikke voldsomt godt kørende i øjeblikket.

Den skal selvfølgelig vindes den her. Og bliver den også.

Geddar
Nu var skud udefra bare et af tre eksempler på ting vores offensiv ikke formår og ikke et løsningsforslag på hvad der mangler.
Mosquera er helt sikkert en god erstatning, men vores pointsnit uden Saliba bekymrer mig lidt.
0-2?
Annonce