Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er billigt sluppet....
Så mangler vi bare at de 13 andre spillere også kommer hurtigt tilbage.
Sådan! Håber fandeme, at Ødegaard er kommet godt med, nu hvor vi er uden Eze. Jeg er dog ret sikker på, at vi nok skal komme godt ud af det mod både Sporting og Southampton.

Arsenal siden 06. Jeg svarer ikke på anonyme Bold ######-brugere.
Madueke skulle sågar være taget med truppen til i morgen.
Ødegaard burde være klar medmindre han har jagtet påskeharen og fået en ny skade.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Håber vi på en Liverpool eller City sejr i dag? Såfremt vi selv går videre, selvfølgelig.

Det er jo det evige dilemma med, at man gerne vil have, at ens konkurrent har flere kampe, men på den anden side ikke gider se dem have success og eventuelt at skulle rende ind i dem i finalen.
Det er mere vigtigt at City får lidt psykisk modvind end spilletid tror jeg, fordi deres bænk er så stærk.


Av, hvor er City gode i dag. I det humør er de uden sammenligning det bedste hold i PL. Semenyo ligner ligaens bedste spiller, i konkurrence med Bruno. Irriterende vi ikke gik efter ham.

Jeg håber vi spiller en brændkamp i aften og scorer en masse mål. Det ligner dog City tager begge cup turneringer i år.
Ligaen er det eneste jeg håber på lige pt.
Ligaen kan hurtigt blive presset også. Et enkelt nederlag, og vi er under maksimalt pres.
Annonce