Snak

Mere indhold efter annoncen
Puha, det er godt nok nederen.
Uden helt at vide det, tænker jeg 100 procent klubben går ind og refunderer eller giver billetterne nogle nye datoer.
Flybilletterne tror jeg ikke nogen kan hjælpe dig med...

Hvis de er købt direkte af klubben eller andre officielle steder, så tror jeg ikke at du får noget problem med at få dem ombyttet til ny dato eller pengene retur.
flyene kommer meget an på hvem du har booket hos og om du kan få ombooket det.
Billetten er købt direkte af en "seaoncard holder", så jeg går ud fra at hans billet stadig er valid til den nye dato.

Det var også et longshot mht fly osv.

Jeg læste mig til at hvis vi går videre i UCL, så kommer denne kamp nok til at bliver flyttet til en midtuge dato slut April. Det håber jeg virkelig ikke
Ingen hjælp at hente fra Forest. Utroligt de formår at komme igen gang på gang.
Det vidner bare om kvalitet, at det s offensiv slår til når de har mest brug for det. Der er også virkelig god bredde i offensiven
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Der er også meget held forbundet med det.

Liverpools resultater i denne sæson er lidt bedre end de underliggende stats berettiger til og på et tidspunkt må heldet slippe op (kan man håbe)
Another stark contrast between the teams is our recent purple patch in front of goal. We have won all six of our Premier League games this year by an aggregate score of 25- 3, and only three teams have ever had a longer winning run from the start of a calendar year in the competition’s history.

Meanwhile the Blades have conceded five goals in each of their last three home matches, and have kept just one clean sheet in the league this season. Their 66 goals conceded is the most after 26 games in a top-flight campaign since Ipswich Town in 1963/64.


https://www.arsenal.com/news/preview-sheffield-united-v-arsenal

Det lugter jo kraftigt af... et uventet pointtab. Sådan havde jeg i hvert fald tænkt for et par sæsoner siden.

Kan det passe, at man ikke kan finde en oversigt over trænerstaben på .com?
Støt dit lokale fodboldhold
Det forlyder, at Arsenal har omstruktureret driften af akademiet en smule i et forsøg på at hamle op med City og Chelsea. Man har hentet Phil Cowen i Rangers ind som “head of academy scouting” (jeg kan ikke finde ud af, om han allerede er tiltrådt, eller om han kommer til sommer) og tildeler akademiet et egentligt transferbudget, der skal bruges til at hente talenter i alderen 15-17 rundt omkring i landet (præcis som City har gjort det gennem de senere år). Det ser ud til, at man er i gang med at hente Brayden Clarke, en 16-årig stopper fra Wolves, ligesom det rygtes at man er i kamp med Chelsea om at sikre underskriften på en 15-årig skotsk stopper ved navn Lewis Carroll. Jeg kender selvsagt ingen af de to spillere, men det tyder altså på, at man går lidt mere aggressivt til værks for at sikre talentmassen på akademiet.

Det betyder også, at man giver slip på lidt flere af de nuværende akademispillere. Fx er Omari Benjamin, der var en stor profil på u18 sidste år, scorede i FA Youth Cup finalen og har fået spilletid i UEFA Youth League i år, blandt dem, der bliver fritstillet til sommer. Michael Rosiak har som den eneste “second year scholar” skrevet en professionel kontrakt, men jeg forestiller mig at der bliver tilføjet et par spillere mere inden sommer. Det ser dog ud til, at størstedelen af dette kuld ikke får en ny kontrakt med klubben.
Den britiske statsborger, jeg kendte professionelt (han har været pensioneret i et stykke tid), har fødselsdag i dag. Han er fan af Arsenal FC. Forhåbentlig bliver han forkælet med en sejr i dag. Jeg er på Gunners´ side. Især fordi Kai Havertz spiller der.
Hvorfor er du så optaget af Kai Havertz, tysker?
Annonce