Snak

Mere indhold efter annoncen
Man sidder virkelig med en følelse af, at vi kunne have vundet kampen, hvis ikke det var fordi både Gabriel og Timber blev skadet..
moderator
Lewis-Skelly blev også fanget i en skidt situation.
https://kortlink.dk/sudv
Det er Martinellis elendige boldbehandling som fanger hele Arsenal holdet fremad. Unødvendigt naivt og ukoncentreret i så vigtig en kamp.

Edit - men enig i at forsvaret godt kunne have gjort det bedre. Det er dog 4 vikarer der render rundt dernede
MLS og Kiwior i venstre forsvarsside er også noget af en test. Den fejlede, men jeg synes ikke Arteta kan klandres for det. Sort uheld mht. skader i dag
moderator
Men bagkæden bliver jo også fanget, og er alt andet end afstemt. Det er pænt hysterisk at smide hele skylden over på Martinelli.
https://kortlink.dk/sudv
Mere indhold efter annoncen
Annonce
moderator
Well, den kunne forsvares. Og ellers kunne man også dømme frispark på den sidste duel.
https://kortlink.dk/sudv
Et eller andet sted, så kunne den rigtige mentale træner være hele forskellen for Martinelli. Potentialet er jo kæmpestort. Men hvor har det set skidt ud længe.
Elkjær, Laudrup, Romario, Figo, Ronaldinho, Thierry Henry, Xavi, Messi - Kun to klubber har en speciel plads i mit hjerte.
Macmacmac nævnte tidligere at Martinelli skulle ud - ikke så kontroversielt


fandeme ærgeligt tilgengæld - og synes Martinelli har været god
Synes også at Martinelli har spillet en super god kamp
Godt nok tyndt frispark det der
Annonce