Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Er det meget svært at forstå, at når det ikke kører super godt for eget hold, så håber man på at andre stjæler points fra konkurrenterne?
https://kortlink.dk/sudv
Åh nej, har I set, hvordan vi i arsenalkredse forsøger at gøre det til noget at tale om, at vi i et kalenderår ikke har tabt til en anden klub fra London?

Jeg synes, at det er helt til grin. Hvorfor kan vi ikke vente med at tale, til vi har noget at tale om? Det fremstår så desperat og sørgeligt. Det er endda helt barnligt uden at være sødt.
Komplet ligegyldig statistik ja.

Og ja Tottenham som sædvanlig til ingen hjælp.
De er ikke til at regne med for os.
.
Arsenal. Lyngby. Tranmere. "Vi skal ikke tro, vi er så gode, som vi er."
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nu har jeg ikke selv læst de ytringer, men at man som Londonklub er ubesejret igennem et helt kalenderår, er da et flot feat isoleret set. Ikke noget at fejre, men alligevel anerkendelsesværdigt. Vi har bare flere lokale kampe, hvor modstanderen kan være tilbøjelig til at give 5% ekstra end f.eks. Manchester-klubberne, Liverpool eller Newcastle.
"Ifølge The Times ventes Bukayo Saka at være ude i fire til seks uger som følge af sin muskelskade mod Crystal Palace."
Som ventet.

Nu må vi håbe at resten af holdet kan holde sig fit, mens han er ude. Kan de det burde det være muligt at hente de forventede points.
4-6 uger med mål og magi fra Jesus’ fødder er alt jeg ønsker mig til jul.
Forhåbentlig er han klar mod City i februar. Men det er en ærgerlig periode at miste ham i med alle de kampe. Og hvad der kunne være Sterlings chance, er også blevet forpurret.
Annonce