@UAB - LoL!
@Mr. Chapman
Problemet er, at du vægter de forskellige datapunkter lige, og det er altså forkert. At vinde en turnering er et helt utrolig tungtvejende datapunkt.
Nu er dit modargument, at så er folkene bag den der rangering også gal på den, og fordi de er professionelle, så må man formode, at deres metode er bedre, end min er. Her er jeg ikke bare uenig; jeg vil ikke bare påstå - men slå fast, at de også er gal på den.
Det er lige som den gang, at vi alle skulle se på den samlede stilling i PL over sæsonerne 22/23, 23/24 og 24/25 og juble over, at Arsenal faktisk var det hold, der havde fået flest point, og iiihhhh hvor var vi altså bare det bedste hold i England, der så godt nok havde vundet lige præcis 0 pokaler.