Snak

Mere indhold efter annoncen
Guerrier får tæv af Nketiah langs hele sidelinjen. Stærk knægt. Ser ud som om Guerrier er færdig efterhånden.
"Jeg har lidt ondt af Nketiah. Nu ved jeg ikke hvordan det går ham på U-holdet, men jeg synes det er langt tid siden, jeg har set ham bidrage med noget særligt på førsteholdet."

Det kan altså også have noget at gøre med, at han kun har spillet 108 minutters førsteholdsfodbold før kampen i dag.
På 2. holdet går det godt. Scorer et mål hvert 103. minut.
Nketiah har smidt et par bolde væk, men gør det ganske glimrende i begge retninger.
På 2. holdet går det godt. Scorer et mål hvert 103. minut.

Ganske imponerende.

Nketiah var helt vildt i starten af førsteholdskarrieren. Hvem husker ikke de to mål? Baseret på de minutter han sidenhen har fået for førsteholdet, synes jeg ikke just det har været imponerende. Han er helt sikkert blevet overhælet af både Smith Rowe og Guendouzi på ungdomsfronten. Med lidt flere minuttter i benene kan det hurtigt vende. Han har et helt åbenlyst talent.
Nu er konkurrenterne også Batman og Laca. Guendouzi og Smith-Rowe har det lidt mere taknemmelig på den front. Ingen havde vel heller forventet at de to mål skulle definere Eddie. Han gjorde det fint i preseason og viser i dag at han generelt har udviklet sig som spiller.
Mod Vorskla var han også meget som Laca. Arbejdede benhårdt for resten af holdet.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg synes nu stadig han har manglet lidt i sin udvikling her på det seneste, skal han i løbet af de næste år på et tidspunkt op og være 1. holdsangriber.
Ja, PrL vader jo i førsteholdsangribere på den alder. Lad nu være med at gå FM-amok.
Gad vide hvad Jenkinson skal lave, når hans kontrakt udløber. Fodbold virker bare ikke rigtig som noget for ham.
Jenko kan absolut intet med hovedet. Først giver han næsten en friløber og dropper så sin header i boksen på hjørnet.
Ja, PrL vader jo i førsteholdsangribere på den alder. Lad nu være med at gå FM-amok.
"i løbet af de næste år".
Annonce